Владний хаос у Черкасах триває

Черкаси залишаються обезголовленими. Депутати провалили спробу обрати нового секретаря міськради. Той мав би виконувати функції тимчасового мера аж до виборів. Зірвали сесію екс-регіонали: вони раптово пішли на лікарняні і у відпустки. Для кворуму не вистачило одного голосу. Про провальну сесію – Олена Берестенко.

Міські обранці вже традиційно засідають не в повному складі. Секретарює Білоусов, хоч уже і має недовіру від ради. Усе це – під наглядом громади.

Лічильна комісія робить заяву: немає кворуму. Більшість учорашніх регіоналів – по лікарнях та у відпустках.

Віктор Білоусов, в. о. міського голови Черкас: «Отрешко у відпустці. Сисоєва де? Не знаю».

Шанс обрати нового тимчасового мера рада втрачає. Бракує одного голосу. Попри відсутність кворуму, у залі – активні політичні дебати. Обговорюють кандидатуру на посаду мера-тимчасовця.

Микола Булатецький, депутат Черкаської міської ради (позафракційний): «На мій погляд, такою «чистою» людиною є Оля Швець. Єдина після мене! Жартую. Ну, я не думаю, що це нам дуже змінить ситуацію. Ну, можна було б Наталку Коваленко».

В екс-колег Булатецького по фракції кандидатура інша – Микола Добровольський. 53-річний батьківщинівець – харчовик за фахом.

Микола Добровольський, депутат Черкаської міської ради (фракція «Батьківщина»): «Боюсь, але має хтось брати на себе відповідальність. Фракція мені довірила, знаючи, що я – господарник».

На кандидатурі господарника й антикризового менеджера, як він сам себе називає, зійшлися всі міські обранці. На користь батьківщинівця свою кандидатуру зняв і депутат Радуцький.

Олександр Радуцький, депутат Черкаської міської ради (група «Черкащани»): «Від перетягувань оцих ковдр не буде толку. А ми з цієї ситуації маємо вийти достойно».

Підтримують Добровольського і вільні демократи. Кажуть: відповідальність за долю країни має взяти одна політична сила.

Олег Ліходькін, голова депутатської групи «Партії вільних демократів» у Черкаській міській раді: «Сьогодні голова облради – представник «Батьківщини». І було б логічно, аби представник цієї політичної сили керував і містом».

Поки депутати дискутують, активісти в залі помітно нервуються. Чекають на голосування. Коли дізнаються, що його не буде – закликають зробити слуг народу бранцями мерії. До ранку. У депутатів ультиматум інший.

Олександр Радуцький, депутат Черкаської міської ради (група «Черкащани»): «Якщо на наступній сесії не збереться кворум, депутатам написати заяви про припинення повноважень. Ми змусимо Верховну Раду ухвалити постанову про дострокові вибори в Черкасах».

Про вибори і не тільки береться говорити й учорашній регіонал Горкун. Той повчає колег по депкорпусу.

Віктор Горкун, депутат Черкаської міської ради (позафракційний): «Я вас застерігаю від ейфорії. Від запаморочення голови, як кажуть, від успіхів політичних і кадрових».

Микола Булатецький, депутат Черкаської міської ради (позафракційний): «Ви, паскуди, країну поставили на коліна! І твоє місце – біля Януковича!».

Активісти бачать: у залі починається хаос. І дозволяють депутатам на тиждень розійтися.

– У четвер о 10 ранку тут, так?!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net