Візит білоруського посла на Черкащину

Промисловість Черкащини оживає. Принаймні на цьому нині активно наголошують керівники області. Перспектив та надій у цій сфері додав Черкащині і візит першого секретаря Посольства Республіки Білорусь в Україні. Пані Філімончик запевнила: Білорусь готова до посилення торговельно-економічного співробітництва. Раніше цьому заважав низький рівень політичних відносин та взаємне несприйняття владних структур українських реалій в Білорусі та білоруських в Україні.

Чарівну гостю з республіки Білорусь керівники Черкащини зустрічають квітами. Та – віддячує не менш сяючою усмішкою.

Керманичі області презентують гості ще й презентаційні брошури про могутність та потужність Черкащини.

Петро Гаман, заступник голови Черкаської ОДА: «Черкащина багата і історико-культурним потенціалом, і великими багатствами природних ресурсів».

Після офіційних фраз присутні переходять до мети візиту – налагодження тісніших стосунків між Україною та Білоруссю. Останнім часом через кризу вони дещо послабилися, – фіксують дипломати. Тож, зовнішньоторговельний обіг Білорусі з Україною у січні-листопаді 2009-го знизився майже на половину. Є і інші проблеми.

Петро Гаман, заступник голови Черкаської ОДА: «Не повністю налагоджені певні стосунки із розмитненням товарів, та й по вільних економічних зонах є питання».

Утім, черкащани нині готові до активної співпраці. Сприяє цьому і потужний потенціал області. Адже за багатьма соціально-економічними показниками Черкащина нині посідає 7 місце в країні.

Це допоможе зберегти та примножити позитивний щорічний товарообіг із Україною, який на сьогодні складає 3 мільярди доларів на рік, – впевнена гостя з Білорусі.

Ольга Філімончик, перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні: «У минулому році також зафіксоване активне політичне спілкування. 5 візитів на вищому рівні, два рази президенти зустрічалися. Це має дати поштовх до розвитку відносин».

Від тракторів – до молочної продукції. Характер співпраці між Україною та Білоруссю змінює свій характер на промисловий. Пані Ольга наголошує: структура товарообігу між країнами змінюється на краще.

Ольга Філімончик, перший секретар Посольства Республіки Білорусь в Україні: «Ми теж активно закуповуємо кукурудзу і олію. Пройшла також інформація, що Міністерство економіки планує ввести квоти на олію. Хотілося, щоб таких обмежень не було».

Черкащани теж проти будь-яких партнерських обмежень. Запевняють: запрошення на інвестиційні форуми Білорусі, заплановані на 2010 рік, вони підтримають якнайактивніше.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net