Вихід із демократії

Представники низки громадських організацій у Києві на Майдані Незалежності провели акцію протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроекту №2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Учасники заходу побоюються, що ухвалення законопроекту призведе до узаконення репресивних методів щодо організаторів і учасників мирних зборів і надасть дуже широкі повноваження органам влади необґрунтовано обмежувати свободу мирних зборів. Відповідний протест відбувся і в Черкасах. Подробиці – у наступному сюжеті.

У шоу-протесті взяли участь активні незалежні громадські організації Черкаської області. Акція відбулася у формі «анімації з людей». Учасники створювали фігури, які символічно виражають протест. Точніше складали їх із власних тіл. Так на центральній площі міста з’явилися живі слова «Так» і «Ні!».
Учасники акції вважають, що законопроект не відповідає духу статті 39 Конституції України, яка гарантує свободу зібрань, та рішенням Європейського суду з прав людини щодо свободи зібрань. Учасники акції наголошують, що ухвалення законопроекту № 2450 про мирні збори громадян унеможливить у багатьох випадках реагування громадськості на важливі події суспільного значення.
Таїсія Плахута, голова ЧОО ВМГО «Демократичний Альянс»: «Закон може сильно обмежити наші можливості, ми не зможемо нормально збиратися, бо треба за три дні попереджати владу, а далі міліція буде вирішувати мирні ці збори чи ні і чого ми сюди прийшли».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net