Нема кому рятувати!

Нема кому рятувати. Рейд еменесівців виявив недостатню кількість рятувальних постів на черкаських пляжах. На всю тринадцятикілометрову прибережну смугу міста – лише п’ять рятувальних постів. Вони оснащенні човнами, необхідним спорядженням, аптечкою та мають у своєму штаті одного-двох рятувальників. Рейд МНС засвідчив укомплектованість таких постів, утім виявив їх недостатню кількість: перевірити -– перевірили, а толку?

Питання безпеки людей на воді – гостре й актуальне під час купального сезону. Наскільки готові до нього міські пляжі, перевірили еменесники в ході чергового рейду. Розпочали з приватного. Адміністратор «Рив’єри» показує документацію – у ній чітко прописана наявність аварійно-рятувального посту. Аж ось і перше зафіксоване порушення – стенд із застарілою інформацією. Перевіряльники роблять зауваження і рушають до води. До берега прибув рятувальний човен. Учорашній випускник Сергій розповідає про свою роботу.
Сергій Мак, рятувальник: «Нас 9 осіб на посту, двоє вихідні, а ми їздимо».
Рятувальником хлопець працює другий сезон. Літній підробіток друг порадив. Тиждень медпідготовки – і вартовий безпеки стає до роботи. З десятої до сьомої вечора разом із напарником патрулюють ввірену їм ділянку.

Сергій мав справу лише з порятунком дітлахів, утім переконаний: робота пляжного рятувальника йому під силу. Досвідченість кадрів – не найбільша проблема, яку виявив рейд. Куди гірші справи з кількістю таких постів. Прибережної смуги – більше десятка кілометрів, тисячі відпочивальників. На кожні 150 метрів пляжу задля безпеки передбачені рятувальні пости. На сьогодні їх усього 5. Не краща ситуація і в цілому по області.
Костянтин Проценко, заступник начальника зі зв’язків із громадськістю ГУ МНС України в Черкаській області: «В області на сьогодні є 52 місця відпочинку, лише один із них пройшов паспортизацію. Паспорт передбачає наявність аварійно-рятувальної служби, огляд дна, стенди для відпочивальників».
На пляжу в районі церкви ситуація критична. Лише кілька днів тут господарює підприємець, аварійного посту немає, буйків також. Наталія за себе не переживає: води боїться – далеко не запливає, спиртних напоїв на березі не вживає. Утім добре знає: місцеві відпочивальники почасти безпечні та легковажні.
Наталія, відпочивальниця: «Я думаю, рятувальники потрібні, людей багато, багато хто випиває, за дітьми дорослі не дивляться».
Відсутністю посту незадоволена і Тетяна. Жінка відпочиває з двома дітьми. Це її постійне місце відпочинку. Минулоріч, каже відпочивальниця, пляж був безпечнішим.
Тетяна, відпочивальниця: «Так, на човнах були, але я їх бачила двічі десь на тиждень. Можна тут взагалі сітку поставити».
Оскільки рятувальних постів обмаль, черкасцям залишається лише одне – бути обачними, адже люди гинуть не тому, що мало рятувальників, а тому, що нехтують правилами безпеки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net