Високопосадовці зрозуміли, що податкова система України працює неефективно

Раптове прозріння. Напередодні 21-ої річниці Незалежності столичні високопосадовці зрозуміли, що податкова система України працює неефективно та не сприяє покращенню інвестиційного клімату. Офіційну позицію з цього приводу днями озвучив головний податківець області Петро Хукаленко. У черкаській Податковій провели круглий стіл із підприємцями під назвою «Інвестиційний клімат в Україні. Оподаткування інвестиційної діяльності». Як зазначив під час виступу Петро Хукаленко, нещодавно іноземні експерти провели дослідження інвестиційного клімату в Україні. За десятибальною шкалою його оцінили на чотири. Відлякує іноземців розвинена корупція та зависокі податки. За словами Петра Хукаленка, завдання з покращення інвестиційного клімату та загального фінансового стану в державі поклали на податківців. Для цього Державна податкова служба розробила низку пропозицій, які фінансисти вже охрестили революційними. Податки планують суттєво знизити.

Петро Хукаленко, голова ДПС у Черкаській області: «Зменшення ставок податків і зборів: ПДВ – із 20% до 12% по послугах, монопольних товарах і при імпорті. 7% – по інших операціях. Єдиний соціальний внесок – із 37,6% до 15% із роботодавця і 3,6% із працівника. Податок на доходи фізичних осіб – із 15-17 до 20%, 15%, 10%. При цьому запроваджується паралельно з ПДВ податок із обороту зі ставкою 2,5%, внесок до Пенсійного фонду, закупівлю валюти, з операції імпорту – 3%. Скасовуються пільги із ПДВ, податку на прибуток, ПДФО. Скасовується збір на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства, цільові надбавки на електроенергію та природний газ».

Як зазначив голова ДПС у Черкаській області, тепер залишилося лише оформити ці пропозиції законодавчо. Коли це буде зроблено – поки невідомо.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net