Вісім днів без газу, або Педагогічні новації від “Черкасигаз”

Залишитися без комунальних зручностей можна, навіть якщо ви вчасно за них платите. У цьому пересвідчилися мешканці будинку по вулиця Чехова, 9А. Все через сусідів, які не впустили працівників «Черкасигазу» перевірити газове обладнання. Останні вирішили провчити не лише мешканців горе-квартири, а й ще чотирьох. Більш ніж на тиждень люди лишилися без благ цивілізації: ні помитися, бо у будинку газові колонки, ні їсти зварити. Чи мали право газовики у такий спосіб виховувати мешканців – у сюжеті Вікторії Курченко.

Чи є комфорт без газу – тепер точно знають мешканці цього будинку. Звичайна перевірка газового обладнання обернулася для них тижнем поневірянь.
Оксана Мордюшенко, мешканка будинку по вул. Чехова, 9А: «Газовики сказали, що мешканці однієї з квартир не надали доступ до свого обладнання. Через це вони сказали, що вимкнуть гпз на стояку».
Сергій Потапенко, адвокат: «Вони повинні були звернутися до суду. І щоб суд надав їм право у примусовому порядку без виконавчої служби зайти і перевірити цю квартиру. Якщо є реальна небезпека для всього будинку, вони повинні були викликати працівників міліції, щоб в присутності негайно потрапити у квартиру».
Утім, вже за десять хвилин без суду і слідства перевіряльники виконали свою обіцянку. Відтак без газу лишилася не тільки квартира винуватців, а ще чотири сусідські.
Сергій Потапенко, адвокат: «З погляду права, вони не мали права взагалі відключати весь стояк».

Пояснювати мешканцям будинку, цитую, «на пальцях» причини відключення від газопостачання перевіряльники, говорить адвокат, теж не мали права.
Сергій Потапенко, адвокат: «Фактично, якщо вони тільки сказали на словах, це не можна вважати за підставу до відключення всього стояка. Повинна бути заява про те, що в певному помешканні несправне газове обладнання. Вона повинна бути відповідним чином зареєстрована».
Мешканці горе-квартир вирішили шукати правди у керівництва «Черкасигазу».
Сергій Мордюшенко, мешканець будинку по вул. Чехова, 9А: «Я передзвонив особисто в «Черкасигаз», спілкувався з паном Литвином. Він сказав, що газопостачання буде відсутнє до того часу, поки всі мешканці будинку не пройдуть технічного огляду».
У «Черкасигазі», говорить Сергій Мордюшенко, наполегливо порадили розібратися із сусідами самостійно. Мовляв, до того «блакитного вогника» у своїх оселях їм не бачити.
Сергій Мордюшенко, мешканець будинку по вул. Чехова, 9А: «Він каже, що вам потрібно повпливати на мешканців 67 квартири для того, щоб вони дали доступ».
У подібних ситуаціях правники радять черкасцям негайно звертатися до суду, аби відшкодувати моральні та матеріальні збитки. Довести неправоту газовиків у цьому разі – нескладно. Мешканцям будинку по вулиці Чехова, 9А газопостачання відновили, щойно ті звернулися із заявою до прокуратури.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут