Новини на ВІККАВіККА-новиниВища освіта: за і проти

Вища освіта: за і проти

-

- Advertisment -

Випускникам ВИШів важко знайти роботу за фахом. Серед випускників, які звертаються до центру зайнятості, 70% мають вищу освіту. Найдовше шукають роботу юристи й економісти. Ринок праці вже перенаситився цими спеціалістами. Водночас саме на правознавство й економіку найбільший конкурс абітурієнтів. Чому випускники шкіл так вперто обирають престиж, не замислюючись над тим, чи матимуть по закінченні навчання робоче місце, у спеціальному репортажі з’ясовувала Юлія Кропива.

Юлія Кропива, кореспондент: «Щороку випускники шкіл штурмують ВИШі в надії вступити на престижну спеціальність. Колишні учні хочуть служити Феміді та зводити дебет із кредитом. Правознавці й економісти, перекладачі та туристичні агенти – ось найпопулярніші професії. Кожен абітурієнт мріє про престиж і гарні заробітки».
Утім, лише одиниці знаходять роботу за фахом. Менеджерам і юристам немає, де працювати. ВИШі випускають більше кадрів, ніж того вимагає ринок праці.
Наталія Прудівус, заступник директора Черкаського міського центру зайнятості: «Інтереси сучасних вступників направлені на матеріальні вигоди та престижність професії, а актуальність і можливість знайти роботу відійшли на інший план».
У міському центрі зайнятості стурбовані, адже з усіх випускників профтехучилищ, технікумів і ВИШів найбільше безробітних – із вищою освітою. Тим часом у місті катастрофічно не вистачає представників робочого класу.

Наталія Прудівус, заступник директора Черкаського міського центру зайнятості: «На сьогодні найактуальніші – слюсарі, електрогазозварювальники, столяри, продавці, водії автотранспортних засобів, теслі».
Така тенденція спостерігається впродовж останніх п’яти років. Працівники центру зайнятості не можуть зрозуміти, чому українці так вперто обирають ту професію, яка не потрібна. Цього року 385 молодих черкасців після закінчення університетів та інститутів прийшли в міський центр зайнятості.
Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Черкаського державного технологічного університету Віктор Величко пояснює цю невідповідність просто. Чимало випускників шкіл хочуть отримати вищу освіту за державний кошт.
Віктор Величко, заступник відповідального секретаря приймальної комісії ЧДТУ: «Зараз, на жаль, усі орієнтуються на бюджетні місця, а потім на те, ким бути».
У Черкаському національному університеті вже вивісили списки. Наталя знайшла себе серед тих, хто пройшов конкурс за результатами балів на державне замовлення.
Наталя, абітурієнт: «Я вступила на спеціальність «Соціальна педагогіка». Мені подобається ця професія, подобається працювати з дітьми, подобається цей ВНЗ».
Дівчина стверджує: у виборі професії керувалася й тим, чи є пропозиції серед роботодавців на її спеціальність.
Буде працевлаштована і Меланія. Абітурієнтка обирала той фах, де немає перенасичення ринку праці. До того ж вона з династії вчителів, батьки вибір схвалюють.
Меланія, абітурієнтка: «Я сама вибирала професію, хочу бути психологом і вчителем початкових класів.
Учителями молодших класів та психологами хотіли б бути близько двох сотень абітурієнтів. Така спеціальність у навчальному закладі – нова. У ректораті стверджують, що фах «початкова освіта» – популярний.
Юрій Тимошенко, начальник департаменту навчально-методичної роботи ЧНУ: «Враховуючи демографічне зростання, відкриття нових садочків, ми запровадили цей напрямок. На цю спеціальність є адресно-цільові направлення. Цей напрямок багатьом подобається. Цього року було подано 200 документів».
Досить готувати лише одних юристів та менеджерів. Цього року навіть держава вже усвідомила, що роботи їм немає. Кількість економічних спеціальностей за державним замовленням звела до мінімуму.
Тим не менш і цього року абітурієнти зробили традиційний вибір. У ЧДТУ серед спеціальностей-лідерів – менеджмент, фінанси, економіка підприємництва.
У Черкаському національному пріоритетні спеціальності – історія, правознавство та іноземні мови. Сюди – найбільша кількість заяв. Колишня студентка університету Вікторія так і не знайшла роботу вчителя історії.
Вікторія, працює не за фахом: «Два роки тому закінчила ЧНУ, я – історик і краєзнавець. Працювала б у архіві чи музеї».
З вищою освітою дівчина продає одяг і взуття в одному зі спортивних магазинів. За спеціальністю вже роботу не шукає, професія вчителя історії не престижна і малооплачувана. Особливо для тих, хто щойно розпочав трудову діяльність.
Вікторія, працює не за фахом: «Зараз молоді в суспільстві дуже важко, важко стати на ноги, коли заробітна плата – 1 тис. грн., дуже важко».
В Україні лише 22 % випускників ВИШів працюють за спеціальністю. Але, як традиційно вже звикли думати батьки і їхні чада, головне – вища освіта, а роботу можна знайти, навіть не за фахом.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Смілі рахують збитки від обстрілу та починають ремонтні роботи

У місті Сміла на Черкащині триває ліквідація наслідків російської атаки. Про це пише начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Залучена районна...

Заключна гра сезону: “Черкаські Мавпи” виступили проти “Київ-Баскет” (ВІДЕО)

У черкаському Палаці Спорту «Будівельник» відбувся другий матч «бронзової» серії Суперліги Фавбет: «Черкаські Мавпи-Дніпро» - «Київ-Баскет». Інформує власкор ВІККА. Вже...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x