Випускний за гратами

Сьогодні у черкаській виправній колонії № 62 – випускний. Більше п’ятдесяти засуджених отримали атестати про повну та довідки про базову середню освіту. З кожним роком охочих (серед неповнолітніх ув’язнених) отримати цей документ стає все більше. Якщо раніше вчитися йшли 30% засуджених, то 2009-го року – майже 70. На святі по той бік грат побували і наші кореспонденти.

Світлана Залізняк, викладач української мови та літератури: «Найбільше пам’ятають Шевченка, Григорія Сковороду, літературу кінця 20 століття. – А хтось зможе згадати щось? – Мені тринадцятий минало, я пас телята за селом…».
Роман, засуджений: «Сковорода, є у нього такі рядки на могилі: «Світ хотів мене піймати, але не піймав». Це на рівні із Ніцше, великий філософ був…».
Олена Саєнко, директор вечірньої школи при виправній колонії: «Хотілося б, щоб у вчителів була більша зарплата, бо вони мають лише 20% доплати, хотілося б більше, це дуже мало».
У цих випускників теж є вибір. Йти вчитися у ПТУ чи інститут при колонії. Щоправда, вища освіта – привілей забезпечених. Навчання на юриста, економіста чи бухгалтера тут платне.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net