Випробування темрявою

«Три дні без світла або Випробування темрявою». Так можна назвати ситуацію, яка склалася у колишньому радгоспі «Черкаський». Мешканці будинків по вулиці Пацаєва, які належать збанкрутілому підприємству, на три доби залишилися без світла. Після грози у суботу були пошкоджені електромережі. Працівники Міського РЕМу їх знеструмили, утім подання електроенергії не відновили. Обурені черкасці до сьогодні стукали в усі двері, аби повернути світло до своїх осель. Чому людей залишили напризволяще і до кого вони достукалися, знає Ірина Гришко.

Темним кориродом, навпомацки або зі свічкою, мешканці будинку по вулиці Пацаєва 531 дістаються до своїх помешкань. Там вже третю добу відсутнє світло: мобільні розрядилися, холодильники потекли, бойлери та електроплити охололи.
«Все, що можна було, викинули з холодильника, затік килим».
Мешканка квартири бідкається: дітей ніяк покупати, їсти ні на чому зварити.
Наталія Подоляник, мешканка будинку: «Всухомятку харчуємося, на кострі готуємо, дехто підпільно у дворі встановив газовий балон, хто до друзів, родичів, знайомих ходить, так і перебиваємося».
На цьому подвір’ї проблему приготування їжі вирішили, спорудивши літню
«Дитина годується сумішшю, вночі її ніде підігріти, дитя плаче, будить мене і сусідів,хіба воно винне, а крайнього не знайдеш».

Усе це було вчора. Сьогодні по обіді довгоочікуване світло людям повернули. Ось тільки досягти мети було непросто.
Наталія Подоляник, мешканка будинку: «У суботу о 17.30 як пропав, так і все. Ми дзвонили в усі можливі інстанції, нам сказали, що ми нечийні і ми зверталися у міський РЕМ».
Проте, підприємство повідомило: на його балансі перебуває лише підстанція, а мережі – ні. Тож ремонтувати їх вони не мають ніякої змоги.
Володимир Мельник, мешканець будинку: «Дзвонив до головного інжерена і директора Обленерго, там сказали: не робитимемо, бо ви не стоїте у нас на балансі».
Лише за офіційним зверненням до Черкаського міського РЕМу мера Сергія Одарича, підприємство ліквідувало аварію, очистило електротрасу від гілля та відновило постачання енергії. Утім, це – лише одноразове вирішення проблеми. Розпорядником майна радгоспу -банкрута судом призначений арбітражний керуючий, або ліквідатор. Утім, упродовж 2 років у цьому статусі він лише продавав майно, а інші питання містечка не вирішував, скаржаться жителі. Сьогодні вони з острахом дивляться у майбутнє. Адже проблему вирішить лише власник електромереж. Наразі ніхто з мешканців не знає, де його шукати.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут