додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Випробування мовним питанням

Випробування мовним питанням

0

Випробування мовним питанням. Депутати Черкаської обласної ради, як і їхні колеги з Черкаської міської ради, не захотіли на сесії стати на захист української мови. Меншості, яка пропонувала звернутися до Верховної Ради з проханням не ухвалювати у другому читанні закон «Про засади державної мовної політики», не вистачило голосів навіть на те, щоб внести це питання до порядку денного. Також із трибуни лунали звинувачення в бік віце-спікера Миколи Томенка та заклики вступати до союзу східних слов’ян. Про гарячі дебати у дощовий день – у сюжеті далі.

На дворі прохолодно та йде дощ. Однак це не лякає купку молодих людей із плакатами та опозиціонера Леоніда Даценка із мегафоном. Вони пікетують обласну раду, вимагаючи в депутатів стати на захист рідної мови.

Леонід Даценко, координатор ради опозиційних сил Черкащини: «Якщо влада буде і надалі використовувати мову для розколу українського суспільства, в ім’я своїх виборчих інтересів – це може призвести до руйнування української держави. Тому ми закликаємо депутатів підтримати звернення до Президента, до Верховної Ради з вимогою не допустити наруги над українською мовою».

Сесія стартувала. Урочисто – із національним гімном, та радісно – із привітанням депутатки Оксани Криницької із днем народження. Потім дисонанс внесли патріотично налаштовані молодики.

Активісти: «Отак станемо, щоб Сергій Борисович побачив. Дайте відповідь молоді! – Не заважайте сесії, вийдіть».

Потім молодих активістів із плакатами випхали з зали. Їх розкритикував Володимир Лук’янець. Мовляв, нехай поїдуть у Росію, квіти до пам’ятника Шевченку покладуть, замість того, щоб вчити депутатів патріотизмові.

Володимир Лук’янець, депутат Черкаської облради: «Я хотів цим молодим людям сказати, що замість того, щоб отут нас вчити, поїдьте хоч квіти колись покладіть. Оце буде якийсь толк».

А комуніст Віктор Роєнко взагалі запропонував не сваритися з Росією і серйозно замислитися над необхідністю вступу до Союзу східних слов’ян. Потому депутатка від Партії регіонів зачитала звернення від її фракції до Миколи Томенка. Заступник голови Верховної Ради, зазначається там, необґрунтовано звинувачує черкаську владу у неправильній соціальній політиці.

Софія Гнідая, депутат Черкаської облради: «Неприпустимо заступникові голови Верховної Ради скочуватися до необґрунтованих оцінок виконання програми Президента України у соціальній сфері через призму її реалізації Черкаською ОДА. На його позицію, очевидно, вплинули партійні інтереси напередодні виборчої кампанії».

А ось інше звернення до Верховної Ради з проханням не приймати закон, який, фактично, робить російську мову другою державною, народні обранці навіть слухати не схотіли.

Валентина Коваленко, депутат Черкаської облради: «Ми, депутати Черкаської обласної ради, глибоко обурені прийняттям у першому читанні законопроекту про засади державної мовної політики. – Валентина, це ж не звернення. – Ну, ви ж мені слова не дали, то ми хочемо, щоб це звернення проголосували. Поставте, будь ласка, в порядок денний».

Та до порядку денного це питання так і не потрапило. «За» проголосувало 20 депутатів.

Володимир Гресь, депутат Черкаської облради: «Я думаю, що якщо такі звернення будуть приймати місцеві громади, починаючи від сіл, районів, областей, це буде впливати суттєво на рішення Верховної Ради і таким чином ми знизу будемо давити на депутатський корпус Верховної Ради. Ми прекрасно розуміємо, що це позиція Партії регіонів, і ми прекрасно розуміємо, що черкаська влада уособлює собою Партію регіонів, тому їхня позиція мені зрозуміла».

Коли депутати перейшли до формування порядку денного, у своїх лавах раптово помітили… «сторонню людину».

Михайло Мушієк, депутат Черкаської облради: «Валерій Петрович! На місці Льошенка сидить стороння людина і голосує. Він голосує за двох. Давайте щось вирішимо. Я знаю, що це наш депутат».

Сесія продовжилася.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version