«Вінок шани Великому Кобзарю»

Вінок шани Великому Кобзарю поклали черкаські художники. Митці презентували широкому загалу експозицію, присвячену Тарасу Шевченку. Виставка стартувала в музеї «Кобзаря». Роботи, презентовані на експозиції, розповідають про життя Шевченка й ілюструють деякі його твори. Вже бачили їх наші кореспонденти.

Шевченко живий. Це ще раз довели черкаські художники. Слово Великого Кобзаря вони втілили у своїх роботах. У стінах музею «Кобзаря» митці вшановують Шевченка вже шостий рік поспіль. За словами організаторки заходу Ольги Шарапи, цьогорічна виставка – одна з найрізнобічніших.

Ольга Шарапа, завідувачка музею «Кобзаря»: «Це і живописні роботи, і графіка, і скульптура. Це найбільша щорічна виставка. Представлено майже вісімдесят робіт. І щороку нам вдається видати каталог цієї виставки».

Відкриття виставки почалося із вручення подарунків. Митець Анатолій Олексєєнко передав у фонд музею «Кобзаря» гравюру, виконану в техніці лінорит.

Учасники заходу вшанували пам’ять Великого Кобзаря не лише своїми роботами, але й музичними постановками.

Експозиція відтворила найвідоміші твори Тараса Шевченка та відобразила деякі віхи життя Великого Кобзаря. За словами художників, кожен намагався вкласти у свою роботу власне бачення Шевченка.

Іван Фізер, відповідальний секретар Спілки художників Черкащини: «Звичайно, все, що зібрано тут, представили відомі митці. І дуже відрадно те, що молодь бере участь, наші студенти».

Валентин Сірий, художник: «Є роботи і хороші, і непогані. Загалом, можна сказати, добре попрацювали наші художники».

Організатори виставки вже планують наступну експозицію.

Ольга Шарапа, завідувачка музею «Кобзаря»: «У наступному році буде 200-річний ювілей Тараса Шевченка. Я сподіваюся, що буде виданий альбом або розширений каталог. Це один із головних заходів, які готує музей «Кобзаря» до Шевченківських днів».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net