"ВІККА-новини" дізнавалися, як врятувати заощадження від знецінення

В умовах обезцінення. Нестабільність курсу валюти, та неможливість її фіксації. Ще з листопада Національний банк відпустив гривню у вільне плавання. Уся ця економічна криза змушує черкасців шукати, куди ж краще вкласти свої заощадження. Та й експерти радять: будь-який капітал має приносити прибуток. У що інвестувати і як не прогадати – дізнавалася Ірина Головка.

Ірина Головка, кореспондент: "Гривня на міжбанку встановила історичний мінімум. Тепер там за долар дають майже 22 гривні. Поки ж національна валюта у вільному плаванні, черкасці як можуть рятують свої кровні від айсберга обезцінення".

ІТ-шник Олег нестабільною гривнею не надто переймається. Бо 10 років тому уперше вклав усю зарплату в інтернет-проект. І не прогадав. СМС-газета дозволила пережити кризу 2008-го ще й трохи накопити. Тепер чоловік знову інвестує:

Олег Савчук, програміст: "Это проект геосоциальные игры, которые позволяют играть в игры миллионам людей там, где традиционна играли двое".

Найкращі інвестиції, запевняє Олег, – у майбутнє.

Олег Савчук, програміст: "Вложение в сегодняшний день нужны, они нужны, тоесть они позволяют выжить и сделать шаг вперед. Но вложения в будущее позволяет развиваться обществу, семье, стране".

Вкладати у майбутнє закликає і Павло. Раніше, каже, ще за курсу 8 гривень за долар, тримав кревні на депозиті. Після стрибка валюти – разом із дружиною усі заощадження вклали у сімейний бізнес – закупили фітнес-обладнання.

Павло Поперечний, фітнес-тренер: "Мы посчитали, что даже те депозиты, которые есть в банках, банки не стабильные, и чем оставаться на этом ринке бизнесу по фитнесу, лучше развиваться и делать себя конкурентоспособными".

А Олега обезцінення гривні підштовхнуло вкладати свої заощадження в освіту. Чоловік сподівається втілити свою давню автомобільну мрію.

Олег Гончар, підприємець: "Мне 33 года и я все время откладывал момент когда пойду учится на права и вот настало желание уже в невмоготу нужна машина. И в то время когда падает гривна, это было идеальное решение вложить деньги, гривны, в обучение. Потому что гривна исчезнет, а информация в голове останется. И будут права".

Гроші мають не лежати, а працювати, говорять економісти. Тому на депозити великих надій не покладають. Бо від обезцінення, кажуть, вони не рятують. Але й вкладати їх варто із розумом.

Вікторія Опалько, кандидат економічних наук: "Якщо це занадто великі кошти, то логічніше, як ми кажемо, вкладати у нерухомість. Вона є відносно захищеною у грошовому еквіваленті. Якщо є менша кількість коштів то, на мою думку, це інвестиційні золоті монети, які пропонують банки".

Вкладати заощадження можна і в побутову техніку, радять фахівці. Та застерігають: не захоплюватися. А от якісна освіта, розповідає економіст Вікторія Опалько, перспективна інвестиція. Такою бачить і ІТ-сферу.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут