Військова наука – складна штука

У Черкасах тривають приготування до святкування Дня Перемоги. На Соборній площі вже провели першу репетицію параду. За прогнозами організаторів дійства, цьогорічна хода буде наймасштабнішою за кількістю учасників. Про своє бажання взяти участь у параді вже заявили кілька тисяч осіб. Це і школярі, і курсанти пожежної академії, і воїни-інтернаціоналісти та діти війни. Більше про це – у сюжеті Вікторії Курченко.

О пів на сьому вечора на Соборну площу потроху підтягується молодь. Сьогодні вона сюди прийшла не відпочивати, а репетирувати. Саме звідси цьогоріч стартуватиме парад, а не від площі Богдана Хмельницького. Дистанцію скоротили, аби не переобтяжувати ветеранів. Окрім того, парад-2010 обіцяє бути наймасштабнішим за кількістю учасників. Честь ветеранам віддаватимуть кілька тисяч осіб.
Микола Шкарабура, заступник міського голови м. Черкаси: «Очікується 20 шкіл, підрозділи навчального центру Державної прикордонної служби, курсанти Академії пожежної безпеки. У проходженні також візьмуть участь воїни-інтернаціоналісти із сім’ями та діти-війни».
Взвод школи № 32 у повній бойовій готовності – у гімнастерках та пілотках. Представляти школу на параді, говорить командир Ярослав, змогли далеко не всі. Вимоги до учасників – суворі.
Ярослав, учень зош № 32, командир взводу: «По-перше, обирали за успішністю, по-друге, за якостями характеру, а також за зростом, за статурою. Не допускали тих, у кого зачіска не в порядку».

Марширувати ці школярі, за словами командира взводу, тренувалися аж місяць. Знають вони і про своє головне завдання на параді.
Ярослав, учень зош № 32, командир взводу: «Гарно пройти стройовим кроком і віддати честь ветеранам».
Та от з цим «гарно пройти стройовим кроком» у більшості учасників параду виникли неабиякі проблеми.
Клас показали курсанти пожежної академії.
А за хитку та невпевнену ходу школярів – «на горіхи дісталося» їхнім вчителям.
Євгеній Корж, військовий комісар Черкаського об’єднаного міського військкомату: «Дисципліни ніякої в строю нема. Ви розумієте, що це 9 травня, це 65 річниця Перемоги. Якщо хтось думає, що тут можна руками помахати, погігікати, покричати, то це далеко не так. Наведіть порядок у своїх підрозділах!».
Тож сценарій святкової ходи проганяли ще п’ять разів. Чи навчилися учасники параду таки марширувати – буде видно на генеральній репетиції. Вона відбудеться п’ятого травня.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут