Війна кілограмам. За новорічні свята чимало черкасців погладшали. А от скинути зайву вагу – завдання не з легких. Адже знайти потрібну дієту або ж вчасно з неї вийти можуть далеко не всі. Задля швидшого ефекту дехто вдається до голодування, дехто ж іде до спортивної зали. Що ж ефективніше: дієта чи фізичні тренування. Про це Вікторія Хамаза.
Черкащанка Світлана Баранова називає себе «фітнесзалежною». Жінка сім років займається фітнесом. Набрані за новорічні свята зайві кілограми вона з легкістю скинула за допомогою фізичних тренувань. Тепер просто підтримує гарну форму. Запевняє: фізичні навантаження набагато ефективніші за дієти.
Світлана Баранова, жителька м. Черкаси: «Звісно, допомагають. Нас тут гарно ганяють. Це для фігури дуже корисно. Для здоров’я, для фігури, для хорошого настрою. Намагаюся менше їсти. Бо якщо все їсти, то буде великий живіт і сідниці. На дієті не сиджу. Головне – бажання та терпіння під час перших занять. Тому що болить усе. Кожен м’яз».
В ефективності фізичних навантажень переконаний фітнес-інструктор Максим Долженко. Він із дружиною-тренером уже понад десять років допомагає черкащанкам підтримувати гарну форму. Тренер наголошує: головне – поставити перед собою мету та набратися терпіння.
Максим Долженко, тренер: «Заняття оздоровчим фітнесом ефективні для здоров’я та зниження ваги. Дієта в цьому дуже допомагає, але її варто сприймати не як відмову від якихось продуктів, а як збалансоване харчування, щоби ви могли отримати все, що потрібне вашому організму. Будь-який режим гарно впливає на організм, бо він повільний. Бо організм перелаштовується довго, треба змінити систему, звички. Тому варто розраховувати на довгий період, якщо у вас велика ціль. Якщо це 1-2 кілограми, то це може статися і за місяць».
Про неефективність і небезпеку швидких дієт попереджають і дієтологи. Під час схуднення в умовах форс-мажору організм автоматично уповільнює обмін речовин, тому зайві кілограми нікуди не йдуть, зате шлунок псується. Дієтологи радять не обмежувати, а змінити раціон.
Олеся Копильчук, дієтолог: «В їжі варто обмежити обсяг порцій. Можна їсти з невеликих тарілочок або ж маленькими ложечками. Гарно пережовувати їжу, не спішити. Тоді ми будемо менше з’їдати за прийом їжі. Багато хто відмовляється від м’яса, але це не правильно, тому що білкова їжа пришвидшує обмін речовин і допоможе нам справитися із зайвими кілограмами».
Також спеціалісти радять пити більше рідини. Вона не тільки сприяє травленню та прискорює обмін речовин, але і виводить із організму токсини.
Олеся Копильчук, дієтолог: «Потрібно в раціоні збільшити кількість рідини. У середньому 3-4 літри, якщо немає ніяких протипоказань. Це – негазовані води, трав’яні чаї, особливо корисний зелений чай. Можна соки розбавляти з водою, можна пити різноманітні муси. Звісно, не обійтися без каш, вони багаті на клітковину, мають велику кількість вітамінів, мікроелементів. Особливо гречана, кукурудзяна, вівсяна каші. А ще – овочі та фрукти. Варто їсти сезонні дари природи».
Також дієтологи радять влаштовувати розвантажувальні дні. Натомість тренери рекомендують поєднувати зміни в раціоні з фізичними навантаженнями, наприклад, степ-аеробікою.
Тетяна Яременко, тренер:
Також тренери, як і лікарі, радять черкасцям не пропускати сніданок. Адже саме ранковий прийом їжі прискорює обмін речовин і допомагає організму впоратись із зайвими кілограмами.