Війна на Сході зробила 6-річного тальнівчанина круглим сиротою

Черкаська область на Сході втратила близько півсотні своїх захисників. Це лише офіційні дані. Горе постукало і у двері родини Геш із Тальнівщини. До свого 6-річного сина із фронту не повернувся батько-одинак. Та опіку над онуком його старенькі батьки не можуть оформити. Бо аж два місяці у них пішло, щоб лишень оформити свідоцтво про смерть сина. Про поневіряння родини більше розкажуть наші кореспонденти.

Урок малювання у сільській школі Соколівочки, що на Тальнівщині. 6-річний Максим Геш малює будинок, у якому живе його родина.

Максим Геш: "А тут бабуся живе, я і дідусь".

Максим круглий сирота. Свою маму він не пам’ятає – вона померла, коли хлопчику не було ще й року. А його батько загинув на Сході. Наприкінці жовтня.

Ірина Загороднюк, класний керівник Максима: "Ми стараємося в класі його не згадувати. Якщо якась тема про родину, ми стараємося обходити стороною поки що ці теми, щоб вони йому не були такими болючими".

Тато Максима Євгеній Геш оператором навідником БТРа у 80-тій десантній бригаді. Батька-одинака мобілізували ще у серпні. Він брав участь у боях за 32-ий блок-пост. Там і загинув. Принаймні, так говорить його командування. Бо тіла бійця ще досі не знайшли.

Сьогодні у Максима справжнє свято. Йому подарували машинку. Бабуся та дідусь дозволити собі таке не можуть. Грошей у родині ледь стає на харчування. Після загиблі Євгена державну виплату батька-одинака (380 гривень на місяць) платити перестали. Оформити опіку над хлопчиком бабуся не може. Бо офіційно її син не загинув, а зник без вісти.

Олена Геш, бабуся Максима: "Звонишь им, они ничего не знают – это руководство. Ничего не знают… Чего вы там сидите тогда? Для чего спрашивается? У вас военнослужащий воевал… Вы же за него должны отвечать, вы должны знать, где он передвигался, когда это было… А они: "погиб, да погиб… Может там, где и лежит". Тело до сих пор не могут найти".

У сільського голови Соколівочки син зараз на фронті. Тому й односельцям у допомозі не відмовляє. Та поки вдалося вибити лише свідоцтво про смерть Євгена. Та попереду ще непробивна стіна чиновників у Міноборони. Бо ж за законом маленький Максим має отримати компенсацію за загибель батька.

Володимир Щербатюк, сільський голова с. Соколівочка: "З сьогодішнього дня почали оформлювати документи на допомогу. То з міністерством оборони прока не ясно як…"

Свідоцтво про смерть сина Олена Геш отримала всього кілька днів тому. Тепер жінка може нарешті оформити опіку над онуком. Хоча ще й досі сподівається, що її син живий, бо ж тіло його так і не знайшли. Та й маленький Максим постійно питає, коли повернеться тато. Марія Гаврилян, ВІККА-новини.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут