Циркове мистецтво – в маси. До Черкас завітав знаменитий цирк «Кобзов». Тиждень у місті можна побачити його найвідоміше шоу – «Віват королю!». У чому секрет цирку, який за своєю масштабністю є одним із найбільших у Європі? Світлана Литвак у пошуках відповіді досліджувала навіть закулісся. Що знайшла – дивіться далі.
Коли мова йде про цирк – то згадують циркову спілку «Кобзов». Коли мова йде вже про «Кобзов», то згадують не цирк, а видовище.
За масштабністю цирк «Кобзов» – один із найбільших у Європі. До того ж не кожен цирк може похвалитися тим, що працюють тут династіями.
Микола Кобзов, президент всеукраїнської організації «Циркова спілка Кобзова»: «Этот цирк имеет 25 метров высоты, 44 метра в диаметре, 3 тысячи посадочных мест, 89 единиц техники, 310 тонн оборудования и 148 человек обслуживающего персонала. Это все не просто так возится».
А возили циркачі чимало. Географія гастролей від Монте-Карло до Камчатки.
Микола Кобзов, президент всеукраїнської організації «Циркова спілка Кобзова»: «Мы начали свои гастроли первыми и единственными на Магадане, на Камчатке, в Норильске. Туда не добирались даже русские. Мы туда плыли одним кораблем и двумя ледоколами».
Їхні постановки близькі до світових циркових шоу. Балет, лазерні ефекти, музика, хореографія, яку ставлять зірки «Майдансу», «Танцюють усі», «Х-фактора». Та найбільша гордість цирку – то його тварини. Власники «Кобзова» кажуть: доглядають за звірами старанно та відповідально. За це навіть статут мають – гуманного поводження з тваринами. Микола Кобзов, батько цирку, особисто проводить нам екскурсію. Він не ховає закулісся.
Микола Кобзов, президент всеукраїнської організації «Циркова спілка Кобзова»: «Статусы присваиваются не тем людям, кто к ним стремится, а тем, кто так относится к животным. Самое главное, что животные, которые принадлежат дрессировщикам, понимают, что это их собственность. Они живые, которые требуют ухода и понимания их характера».
Світлана Литвак, кореспондент: «Це – Кайла. Левеня поки не виступає на манежі. Розуміє винятково італійську. Бо подароване самим Папою Римським»».
Окрім Кайли, в цирку є й інші леви та тигри. Завезені теж з Італії. «Кобзов» пишається і своїми ведмедями, мавпами, дикобразами, ламами, козами, вовками та навіть тераріумом. У циркове мистецтво України «Кобзов» удихнув нове життя. Глядачі зізнаються: шоу на манежі переглядають, затамувавши подих.
Павло Бровкін, глядач: «Мені подобається цирк. Мені подобається, що тут усякі цікаві шоу, леви, тигри, клоуни».
Найвідоміше шоу «Віват королю!» в місті можна переглянути ще тиждень.