додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Відновлення козацьких традицій

Відновлення козацьких традицій

0

Козацькі традиції – курс на відновлення. Черкаська облдержадміністрація затвердила програму розвитку українського козацтва на найближчі чотири роки. У громадян виховуватимуть національний дух справжніх українських воїнів. Більше про новий проект – у сюжеті Ольги Антонюк.

Місцеві владці беруться за відновлення та утвердження українських традицій. На засіданні колегії облдержадміністрації затвердили проект програми розвитку українського козацтва в Черкаській області на 2012-2015 роки.

Сергій Рябцев, перший заступник голови Черкаської ОДА: «Метою підготовки проекту Програми є забезпечення ефективного механізму органів державної влади, органів місцевого самоврядування з козацькими громадськими організаціями, створення необхідних умов для відродження та розвитку історичних, патріотичних, духовних і культурних традицій козацтва на Черкащині».

Сучасний український козацький рух представляють козацькі роди та окремі громадяни, які вважають себе козаками. До нього також належать громадські організації, що відстоюють національну ідею. Всеукраїнський козацький рух сьогодні об’єднує понад 700 організацій. А це – більше 300 тисяч осіб. Тільки на Черкащині діє 58 козацьких товариств. Тому, кажуть координатори проекту, наша область не може стояти осторонь розвитку і популяризації традицій пращурів. В Україні досі такі програми були лише у двох областях – Запорізькій та Херсонській.

Галина Гаврилюк, начальник головного управління освіти і науки ОДА: «Черкащина – це третя область, яка приєдналась до відродження потужного руху козацтва в Україні і матиме свою програму. І це логічно, а також патріотично, адже першою столицею козацької держави є Чигирин. Тут беруть початок славні козацькі традиції всієї України, вірності рідній землі, ідеї, ідеалам свободи і демократії».

Програма передбачає виконання низки завдань. Серед основних: збереження і пропаганда історичної та культурної спадщини української нації; забезпечення повноцінного функціонування української мови та відродження народних звичаїв; вивчення, популяризація та розвиток українського козацтва.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version