додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Від туристичного вандалізму потерпає Санкт-Петербург

Від туристичного вандалізму потерпає Санкт-Петербург

0

Від туристичного вандалізму потерпає Санкт-Петербург. Гості та жителі північної столиці руйнують витвори мистецтва. Традиція потерти пам’ятник архітектури на щастя виявилася руйнівною. Скульптури не витримують постійних дотиків туристів. Більше про туристичний вандалізм – у сюжеті.

Якщо потерти пам’ятник архітектури – пощастить. Однак така традиція, каже екскурсовод Ігор Воєводський, вбивча для витворів. У цьому він щоразу намагається переконати жителів і гостей північної столиці.

Б’ють тривогу і експерти. Кажуть: від постійних дотиків поверхня стирається. А це спричиняє ерозію. Особливо страждають крилаті леви на Банківському мосту.

Юлія Логінова, зав. відділу з утримання пам’ятників: «Там есть две беды, как мы называем. Это непосредственно крылья, на которые бросаются и отрывают бронзу, у нас там постоянно трещины на местах сломов. И вторая проблема – это граффити, которые бесконечно там появляются. В этом году мы решили всё снять и заново перекрасить постаменты, потому что, к сожалению, уже не удаляются такие многочисленные закраски».

Деякі екскурсоводи самі заохочують відвідувачів потерти скульптуру, переконуючи, що це неодмінно принесе удачу.

Ігор Воєводський, екскурсовод: «Подъезжает автобус, выходят экскурсанты, экскурсовод говорит: «Вот милые грифончики, потрите ладошками их золотые крылышки и вы будете всегда богатыми».

Турист: «Зачем – не знаем, но примета есть такая, вот. Сказала подружка, живёт здесь. Приезжала в гости к ней, она мне рассказала об этом. Теперь привела свою подружку».

Ігор Воєводський, екскурсовод: «Стёрт до блеска уже не только верхний слой, не только патина, но стёрт уже и сам металл. Металл разрушается, на него попадает влага, зимой она замерзает. Она может разорвать этот замечательный материал, который кажется таким прочным».

У світі Санкт-Петербург називають культурною столицею Росії. До неї з’їжджаються туристи протягом усього року. Чи збережеться унікальна краса місцевих пам’ятників для нащадків – залежить від гостей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version