Вечорниці на Андрія

0

Вечорниці на Андрія. У Черкаському Національному студенти-історики співали народних пісень, танцювали та кусали калиту. Організували свято студенти-третьокурсники разом із викладачами кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін. Мета студентських вечорниць – відродити забуті українські національні традиції. Кусала калиту й Марина Лук’яненко.

Гулянням на Андрія розпочинається цикл новорічно-різдвяних свят. Тут, в інституті історії та філософії Черкаського Національного, відзначати народні українські свята – добра традиція.

Студенти вбираються у вишиванки, співають пісень і відтворюють давні обряди.

Калита – це тонкий корж, посередині з отвором. Його прикрашають родзинками й маком. Хлопець, що тримає калиту на кочерзі, пропонує учасниками відкусити від неї шматочок. При цьому юнак примовляє: «Хто вкусить калити хоч раз, той буде першим серед нас!».

Дівчата-історики виявляються вправнішими.

Організувавши таке свято, студенти-третьокурсники та викладачі кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін хотіли продемонструвати, яким може бути дозвілля сучасної молоді. А саме – змістовним і колоритним.

Василь Мельниченко, професор, директор навчально-наукового інституту історії філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Ці заходи – не показуха, не декларативні. Мені приємно, що студенти до цього давно готувалися, що це абсолютно без примусу, це ініціатива самих студентів».

Відродити призабуті національні традиції в інституті історії та філософії покликані й інші українські свята. Серед них – дні писанки та вишиванки.

Анатолій Морозов, професор, завідувач кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Захоплюючись народною творчістю, орнаментом, ми розвиваємо в дітей добрий смак, вміння та потяг до такої прекрасної та складної за виконанням роботи, як ручна вишивка».

Убрані учасники дійства у власні вишиванки.

Валерія Мотуз, викладач кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «На цьому заході студенти презентували свій науково-дослідний проект «Свято Калити: вчора, сьогодні, завтра», в якому вони дослідили місце та роль Андріївських вечорниць у сфері дозвілля молоді на різних етапах новітньої історії України».

Цим заходом викладачі та їхні вихованці хотіли не лише привернути увагу черкаської молоді до святкування Андріївських вечорниць, а й налаштувати черкасців на святковий передріздвяний настрій.

Олександр Черніков, учень школи №25: «Я дізнався, що студенти-історики та викладачі ЧНУ ім. Б. Хмельницького організовують науково-мистецький захід «Світо Калити – альтернатива сучасній дискотеці». Відвідавши його, я вкотре переконався, що хочу навчатися саме в ЧНУ на історичному факультеті».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version