Новини на ВІККАВіККА-новиниВечорниці на Андрія

Вечорниці на Андрія

-

- Advertisment -

Вечорниці на Андрія. У Черкаському Національному студенти-історики співали народних пісень, танцювали та кусали калиту. Організували свято студенти-третьокурсники разом із викладачами кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін. Мета студентських вечорниць – відродити забуті українські національні традиції. Кусала калиту й Марина Лук’яненко.

Гулянням на Андрія розпочинається цикл новорічно-різдвяних свят. Тут, в інституті історії та філософії Черкаського Національного, відзначати народні українські свята – добра традиція.

Студенти вбираються у вишиванки, співають пісень і відтворюють давні обряди.

Калита – це тонкий корж, посередині з отвором. Його прикрашають родзинками й маком. Хлопець, що тримає калиту на кочерзі, пропонує учасниками відкусити від неї шматочок. При цьому юнак примовляє: «Хто вкусить калити хоч раз, той буде першим серед нас!».

Дівчата-історики виявляються вправнішими.

Організувавши таке свято, студенти-третьокурсники та викладачі кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін хотіли продемонструвати, яким може бути дозвілля сучасної молоді. А саме – змістовним і колоритним.

Василь Мельниченко, професор, директор навчально-наукового інституту історії філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Ці заходи – не показуха, не декларативні. Мені приємно, що студенти до цього давно готувалися, що це абсолютно без примусу, це ініціатива самих студентів».

Відродити призабуті національні традиції в інституті історії та філософії покликані й інші українські свята. Серед них – дні писанки та вишиванки.

Анатолій Морозов, професор, завідувач кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Захоплюючись народною творчістю, орнаментом, ми розвиваємо в дітей добрий смак, вміння та потяг до такої прекрасної та складної за виконанням роботи, як ручна вишивка».

Убрані учасники дійства у власні вишиванки.

Валерія Мотуз, викладач кафедри архівознавства, новітньої історії та допоміжних історичних дисциплін ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «На цьому заході студенти презентували свій науково-дослідний проект «Свято Калити: вчора, сьогодні, завтра», в якому вони дослідили місце та роль Андріївських вечорниць у сфері дозвілля молоді на різних етапах новітньої історії України».

Цим заходом викладачі та їхні вихованці хотіли не лише привернути увагу черкаської молоді до святкування Андріївських вечорниць, а й налаштувати черкасців на святковий передріздвяний настрій.

Олександр Черніков, учень школи №25: «Я дізнався, що студенти-історики та викладачі ЧНУ ім. Б. Хмельницького організовують науково-мистецький захід «Світо Калити – альтернатива сучасній дискотеці». Відвідавши його, я вкотре переконався, що хочу навчатися саме в ЧНУ на історичному факультеті».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкасець постане перед судом за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно 65-річного черкасця за фактом надання завідомо неправдивої інформації про підготовку вибуху в...

Черкащан попереджають про пориви вітру

Протягом найближчої доби на Черкащині очікується сильний вітер. Про це повідомляє Черкаський обласний центр з гідрометеорології. У Черкаській області та...

Цікаве:

Trustee Plus швидко прогресує і заявляє про аудиторію у 200 000 користувачів

Продукт компанії Trustee продовжує просувати можливості Web3-сфери в...

Огляд актуальних бонусних програм в казино Super Gra

Бонуси – спеціальний маркетинговий інструмент для залучення нових клієнтів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x