Вдовам оршанецьких прикордонників вручили ключі від нових помешкань

Подяка за геройство. Трьом сім’ям загиблих оршанецьких прикордонників подарували квадратні метри у новобудові. У черзі на них вони стояли десятки років. Там сподівалися плекати родинний затишок. Та отримали омріяні квартири від держави лише після втрати своїх чоловіків. Про нерадісне щастя далі Ірина Головка.

Це Оршанецький центр у червні минулого року. Тут прощаються одразу із п’ятьма прикордонниками. Вони поблизу Маріуполя потрапили у засідку. Микола Зайцев, Володимир Гречаний, Віталій Вінніченко, Сергій Єпіфанов та Олександр Островський – були першими з Оршанця, хто поклав своє життя на передовій.

Ігор Павлов, в.о. начальника Оршанецького навчального центру Державної прикордонної служби України (архів): "Головні убори зняти. Навчальний центр струнко. Прошу вшанувати майора Петріва хвилиною мовчання".

А це липень того ж року. Оршанець знову у жалобі. Прощаються із майором Ігорем Петрівим. Офіцер загинув, коли вивозив тіло генерал-майора Ігоря Момота із зони АТО. За час військових протистоянь Оршанецький центр втратив дванадцятьох побратимів.

А це Оршанець уже сьогодні. Тут вручають трьом сім’ям загиблих оршанецьких прикордонників омріяні квартири. На них, розповідають вдови, чекали разом зі своїми чоловіками з десяток років. Та отримали їх уже у статусі вдів.

Ірина Вінніченко, дружина Віталія Вінніченка: "Хорошая, просторная, красивая квартира, с красивым видом на красивый город Черкассы. Да, приятно очень".

Квартиру в новобудові у середмісті Черкас першими оглядають Вінніченки. Та спільні плани, розповідає дружина Ірина, були у них інші.

Ірина Вінніченко, дружина Віталія Вінніченка: "Рік до пенсії, І він мав приїхати до нас у Хмельницький, разом ми мали жити. Так планували. Доля по іншому розпорядилася. Не хватает нам Виталика, очень сильно. Но мы знаем, что он рядом. Мы это чувствуем, он подает нам кругом знаки".

Тетяна Петріва, дружина Ігоря Петріва: "Цена очень дорогая, да, и радости не приносит, потому что его все равно нет. Да, мы понимаем, что ничего уже не сделать, уже никак, по-другому уже не будет. Очень тяжело, очень тяжело".

У планах обласних владців поступово зменшувати квартирну чергу родин загиблих прикордонників.

Віталій Коваль, заступник голови Черкаської ОДА: "Була виділена сума у 1 мільйон 642 тисячі, що на той момент могла задовольнити потреби 5 сімей. Але ми стали свідками, що відбулося в економіці, зокрема з ростом валюти. Відповідно зросли квадратні метри. І на кінець грудня, коли ми мали право використовувати ці кошти , стало очевидно, що ми можемо закупити лише 2-і квартири".

В обласній адміністрації сподіваються на стабілізацію валютного курсу. А поки із резервного фонду обласного бюджету вирішили виділити додаткові 650 тисяч. Щоб купити не дві, а три квартири.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net