Новини на ВІККАВіККА-новиниВ Україні ажіотаж на каналізаційні труби

В Україні ажіотаж на каналізаційні труби

- Advertisment -

В Україні ажіотаж на каналізаційні труби. Водоканали борються за кожен вільний метр. У Черкасах аварії на каналізаційному колекторі по вулиці Богдана Хмельницького та на перехресті Благовісної і Сєдова теж вже завдали чимало клопоту комунальникам. Тож, надії на суху та спокійну весну в місті тануть разом зі снігом. Гарантувати, що найближчим часом не виникне нових аварій, водоканалівці не беруться. Адже 80% каналізаційних міських мереж побудовані ще у 70-80-х роках. Утім, критичною ситуацію комунальники теж не вважають.

Першими примхи природи не витримали труби на колекторі по вулиці Богдана Хмельницького. Діра діаметром у кілька метрів ледь не поховала автівку.
Тут водоканалівцям довелося замінити 16 аварійних метрів. На щастя, труби діаметром 700 мм були у запасі. А от із вдвічі меншими виникли проблеми.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Наступна аварія, яка сталася на Благовісній-Сєдова, там діаметр труб був 350 мм. Ми кинулися шукати такі, а їх немає. Я телефонував у Харків, Київ – такий ажіотаж на труби! Немає жодного вільного метра!».
Проблему вирішили по-братськи – водоканали України поділилися між собою, хто чим може. Утім, як запобігати такі аварії, у Черкасах не знають. Адже 80% каналізаційних міських мереж побудовані ще у 80-х роках. Однак керівники «Водоканалу» закликають черкащан не панікувати.

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Проблема є, але вона не катастрофічна, не настільки крихтина, це не кінець світу!».
Ґрунти не витримують тиску природної вологи, а от «Водоканал» – фінансової тяганини із «Азотом». Комунальне підприємство програло суд «Азоту», тож, замість заміни труб, змушене щомісяця сплачувати товариству 600 тисяч гривень. У результаті, минулого року у місті замінено лише 500 метрів труб, планували ж – кілька кілометрів. Тож, допомагати утримувати мережі мають не лише посадовці, а й самі черкащани, – впевненні окремі депутати міськради.

Ігор Калашник, депутат міської ради: «Менше 1% ми витрачаємо на відновлення мереж, підприємство не в змозі навіть вийти на рівень 1%, а повинні – 10%».
Тож краще, на думку депутата, запобігти наслідкам зимових катастроф – вчасно вивозити сніг та не надто засмічувати труби сіллю та піском.
Ігор Калашник, депутат міської ради: «У нас немає такої служби, яка б займалася зливовими стоками і заміною цих труб. Взагалі, мені невідома така технологія у Європі, щоб можна було очистити труби від солі та піску».
Утім, це ще не все. Головна аварія, на думку пана Калашника, ще попереду.
Ігор Калашник, депутат міської ради: «Коли це все потече у Дніпро».
А це вже загроза купальному сезонові та загальній санітарно-епідеміологічній безпеці міста. На боротьбу із цими та іншими наслідками аварійних ситуацій, на думку депутата, буде витрачено чимало сил та близько 30 мільйонів гривень.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас