додому Новини на ВІККА ВіККА-новини В області розробили проект, як покращити теплопостачальну галузь регіону

В області розробили проект, як покращити теплопостачальну галузь регіону

0

Комунальну теплоенергетику регіону взялися модернізувати. Для цього навіть створили спецпроект. Півроку розробники з Національної академії наук України разом із обласними комунальниками ламали голову над тим, як же зменшити споживання теплової енергії та перейти на альтернативні види палива. Утім, як виявилось, у розрахунках проектантів знайшлося чимало недоліків. Які — знають наші кореспонденти.

В області розробили проект модернізації теплоенергетики. Над цим працювали фахівці з Національної академії наук України й обласні комунальники. В основі документа – загальнодержавні плани, як зменшити споживання природного газу на 30%. Серед пропозицій – заміна й оновлення генерувального обладнання. Встановлення приладів автономного контролю та залучення в комунальну енергетику приватного капіталу. Пропонують також використовувати альтернативні види палива.
Борис Басок, заступник директора інституту технічної теплофізики НАНУ: «Пропонуємо солому використовувати в 11 соломоспалювальних вітчизняних котлах, а також застосовувати 44 торфоспалювальні котли».
Програму будуть втілювати протягом п’яти років. На це треба 450 млн. грн. Та гроші не будуть витрачені на вітер, кажуть розробники. Адже зекономити вдасться понад 70 млн. кубометрів блакитного палива. Попри креативні ідеї та перспективні плани, розроблений проект програми модернізації розкритикували.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми вже це розраховували, років 7 тому. Їм треба було взяти всі ці розрахунки, що робили в міністерстві палива та енергетики».

Не стримався від критики і міський голова. У проекті, каже, багато неточностей. Приміром, у розрахунках узагалі немає місця «Черкаській ТЕЦ». А вона ж, наголошує мер, найбільший теплопостачальник в області.
Незрозумілості знайшов Сергій Одарич і в питаннях модернізації котелень.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Не зрозуміло, для чого в програму включати модернізацію 8 котелень теплокомуненергетики. Вони всі модернізовані. ККД – 91%. Та чомусь програма передбачає модернізацію».
Помилки знайшов міський очільник і у проекті з електрообігрівання.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «У розрахунок взята вартість енергії (базова) – 24 копійки за кВт. Це ціна стара, тим паче для населення. Для бюджетних установ ціна – 1, 075, тобто в 4 рази більша. Відповідно, термін окупності цього проекту — 43 роки».
Сергій Одарич зауважив: акцент проектантам слід було робити на встановленні ІТП, а також економії тепла населенням. Сам же підкреслив: Черкаси можуть майже відмовитися від використання природного газу для опалення та гарячого водопостачання. 70% тепла допоможе виробляти вугілля.
Проект програми модернізації теплокомуненергетики все ж взяли за основу. Однак документ пообіцяли доопрацювати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version