В обласної організації НСПУ нова керівниця

Із нової головою, але поки що старими проблемами залишилися черкаські письменники.В обласної організації НСПУ нова керівниця. Валентина Коваленко відразу поділилася основними проблемами спілки сьогодні – це затримка заробітної плати, висока плата за комунальні послуги, слабке фінансування друку книг місцевих авторів, неповноцінна співпраця зі ЗМІ. А ще нова очільниця черкаських письменників, тільки-но ставши до роботи, провела прес-конференцію-відповідь на закидив заполітизованості обласного осередку Спілки письменників України.

Після 11 років керування обласним осередком спілки Григорій Білоус вирішив піти у творчу відпустку. Так головою обласної організації стала жінка-поетеса – Валентина Коваленко. Новообрана очільниця відразу організувала прес-конференціюта поділилася з журналістами проблемами, які дісталися їй у спадок. Перша – слабке фінансування.
Валентина Коваленко, голова обласної організації НСПУ: «Останні 5 місяців затримують заробітню плату, а також це і відсутність фінансуванняна комунальні послуги, а треба платити 2500 грн. на місяць. А ті мізерні внески, що платять члени спілки – 35 грн. на рік, – багато не врятують».
Усього ж сьогодні обласний осередок Національної спілки письменників України нараховує 36 членів. Пані Коваленко зізнається: навіть у таку кризу кожен із них не втратив бажання творити. Головна ж проблемав тому, що читач не часто може ознайомитися з новим твором зі сторінок ЗМІ.

Валентина Коваленко, голова обласної організації НСПУ: «Багато разів уже обговорювали, просили про те, щоб у газетах відводили 1 сторінку на місяць для популяризації наших авторів».
Побоюються у спілці залишитися без альманаху «Холодний Яр».

Валентина Коваленко, голова обласної організації НСПУ: «Якщо він у нас був щоквартальним, ще в минулому році була тисяча примірників, то в цьому році фінансування впало, буде два випуски по 500 примірників».
Далі члени спілки спростували закиди окремих мас-медіа щодо того, що НСПУ є найбагатшою громадською організацією в Україні.
Володимир Поліщук, член НСПУ: «Жодної власності, оцей стіл б/в, і стільці, які з кабінетів чиновників передали, коли ті меблі міняли…»
Письменники також наголосилий на тому, що люблять писати, а не гратив політику.
Леонід Даценко, заступник голови обласної організації НСПУ: «Ті люди, які є членами спілки – це точно не ті, яких можна загнати в якусь партію чи позицію…».

Разом із тим пан Даценко зазначив, що письменник і журналіст повинен завжди бути в опозиції до будь-якої влади. А ще нагадав: попередній голова Черкаської облдержадміністрації анонсував відкриттяв Черкасах української книгарні, однак її так і не відкрили.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net