Урожай – не в радість

Фермери Черкащини цього року виростили втричі більше городини, але не зароблять на ній. Для багатого врожаю бракує сховищ. Виробники збувають продукцію з поля. Окрім того, ціни на овочі знизилися в кілька разів. Так, капуста нині вдесятеро дешевша, ніж торік. Господарники вже сьогодні рахують збитки. Цінові лещата витиснуть із ринку дрібних фермерів та овочівників-початківців, кажуть фахівці. Вистояти в умовах надурожаю зможуть лише великі виробники. Проблему вивчала Ірина Гришко.

На Черкащині збирають останній урожай із полів. Цього року тут він удвічі кращий. Картопля уродила, як ніколи. Її зібрали мільйон тонн, а для потреб області вистачить і 200 тисяч. Рекорди б’ють також морква з буряком.
Зінаїда Корнієнко, різноробоча на сховищі: «Гарний, солодкий, розварюється…»
Багатим урожаєм овочів може похвалитися вся центральна Україна та частина західної.
Іван Гришко, виконавчий директор фермерського господарства: «Це пов’язано з тим, що посіяли більше овочевих культур. І урожайність на порядок вища, ніж минулого року».
Ось тільки сучасних сховищ для зберігання продукції – катма. У черкаському регіоні всі 22 – застарілі й аварійні.
Олексій Сизоненко, заступник начальника головного управління АПР Черкаської ОДА: «Там витяжка, натяжка, витяжка. Усе це дідівський спосіб. Вони заповнені на 60%. Бо технології зберігання такі, що 30% продукції зіпсується, не ризикують просто».

У селі Москаленки Чорнобаївського району овочесховище побудоване ще у 80-х за угорською технологією. Три роки тому ангари на 12 тисяч тонн продукції модернізувало фермерське господарство. Італійське та німецьке холодильне обладнання потягнуло на сотні тисяч євро. За нинішньої ціни на городину, кажуть у господарстві, відшкодування витрат доведеться чекати десятиліття. На те, що до весни ціна істотно поповзе вгору, тут також не сподіваються.

Дмитро Василевський, заступник директора фермерського господарства: «Перевиробництво цього року велике, дуже мала вірогідність, що ціна підвищиться на щось».
Аграрії кажуть, що за такої цінової політики з ринку може піти половина виробників.
Дмитро Василевський, заступник директора фермерського господарства: «Малі та фермери-початківці будуть банкрутувати, великі на плаву залишаться, але не зароблятимуть».
Проблему намагатимуться вирішити, обіцяють в управлінні АПР області. Для того будуватимуть сучасні сховища. Інвестори зацікавлені. Перший такий комплекс на Черкащині з’явиться 2014 року.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net