Новини на ВІККАВіККА-новиниУнікальний собор-ковчег зводять засуджені на території Черкаської виправної колонії,...

Унікальний собор-ковчег зводять засуджені на території Черкаської виправної колонії, що в Хуторах

- Advertisment -

Заради спасіння душ. Унікальний собор-ковчег зводять засуджені на території Черкаської виправної колонії №62, що в Хуторах. Будівництво церкви триває вже дев’ятий рік поспіль. Всю важку роботу виконують в’язні, добровільно й безкоштовно. До зведення незвичайного собору долучилося півтори сотні арештантів. За ґратами вони знайшли шлях до Бога. Минулої п’ятниці на храм встановили купол. За цим спостерігала Ольга Скорик.

Андрій у минулому економіст. За ґратами майже 8 років. Останні 5 в’язень разом із іншими будує незвичайний собор. Каже, до Бога прийшов поступово тут, у колонії.

Андрій, засуджений: «Ты знаешь, что дело твоих рук останется после тебя. И не важно, что тебя не будут помнить, ты знаешь, что оно будет и будет служить святому делу».

Унікальний собор у вигляді Ноєвого ковчега зводять на території промислової зони Черкаської виправної колонії №62, що в Хуторах. Будівництво триває вже дев’ятий рік поспіль за проектом архітектора Володимира Кривякіна. Церква справді нагадує біблійний човен і на 2 метри заглиблена в землю.

Отець Олег, протоієрей Черкаської єпархії: «Выбрали ветхозаветный образ церкви – это ковчег. В ковчеге спаслось 8 душ в «Ветхом Завете». И вот Господь благословил, чтобы в виде ковчега построилась новозаветная церковь для спасения душ, не только сидевших здесь в зоне, но и администрации, но и работников».

Кошти на святиню пожертвували меценати. Щоправда, імен, як і вартості проекту, отець Олег не розголошує. Мовляв, благодійники захотіли лишитись невідомими. У соборі Благовіщеня Пресвятої Богородиці служби правлять уже кілька років. Постійно їх відвідує понад півсотні арештантів. Хоча в колонії відбувають покарання близько тисячі чотирьохсот уперше засуджених за тяжкі й особливо тяжкі злочини.

Андрій Волошин, в.о. начальника Черкаської виправної колонії №62: «Виховання не можливе без покаяння. У них є те місце, де вони можуть покаятися перед Господом і розповісти те, що вони вчинили і стати на шлях виправлення».

Цього разу служба – особлива. Зібралися встановлювати баню, а сильні пориви вітру ніяк не дають розпочати справу. Та й важить купол чотири з половиною тонни.

Після молебню всі негаразди зникають

Василь Болгаров, крановик: «Был очень сильный ветер 10-11 м/с, но во время подъема, я не знаю, как батюшки помолились, что спала скорость ветра до 3,5-4м/с – это вполне допустимо. Это 23 храм, который я устанавливаю в Черкасской области. Не считая куполов».

Після кількагодинних труднощів собор Благовіщеня Пресвятої Богородиці нарешті виблискує золотавою банею. На черзі ще добудова дзвіниці, оздоблювальні роботи та розпис.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У центрі Черкас зіткнулися два авто: двоє людей у лікарні

У Черкасах на перехресті вулиць Подолинського та Надпільної сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали двоє людей. Про це повідомляє...

У Черкасах відновили та тимчасово призупинили подачу гарячої води за низкою адрес

5 травня в Черкасах після ліквідації пориву на мережі відновили подачу гарячої води за адресами: бульвар Шевченка, 90; вулиця...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас