Новини на ВІККАВіККА-новиниУкраїнців захистить Європа

Українців захистить Європа

- Advertisment -

Українці звикають захищати свої права не на Батьківщині. На сьогодні Україна є одним із лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини. Випереджають її лише Росія, Румунія та Туреччина. Черкащани теж часто скаржаться на українське правосуддя. Як виграти справу у Європейському суді – дивіться у сюжеті далі.

Українська система правосуддя часто неспроможна захистити права та свободи громадян. Саме такого висновку дійшли юристи, зважаючи на те, що понад 25 тисяч українців звернулися до Європейського суду в пошуках справедливості. В Україні часто не виконують приписів суду. А це вже порушення Європейської конвенції, яка захищає право на справедливий суд.
Ліна Пріхно, представник Європейського суду з прав людини у Черкаській області: «За аналітичними даними 2008 року, Україна посідає 4-те місце за кількістю звернень до Європейського суду. Обганяють лише Росія, Румунія, Туреччини».
Сьогодні на розгляді у Європейському суді проти України перебувають 8 тисяч справ за заявами громадян. Рішення Європейського суду обов’язкове до виконання впродовж трьох місяців.
Леонід Давиденко, викладач Одеської національної юридичної академії: «Оці норми бере на себе держава добровільно. Усі 47 країн Європи визнали Конвенцію з прав людини і юрисдикцію Європейського суду».

Заяву до Європейського суду можна подавати після того, як вичерпано усі можливості захиститися у своїй країні і пройдено всі судові інстанції. У заяві треба коротко викласти факти. Пояснити, які саме гарантовані Конституцією права порушено. Писати потрібно англійською або французькою мовами. На Черкащині вже є позитивні результати звернення до Європейського суду.
Олег Кушнір, обласна організація «Асоціація молодих правників»: «Суд проти України постановив, що вона має виплатити громадянину Лісовому всі борги, що заборгували в українських судах, а ще – дві тисячі євро моральної шкоди».
Найбільший резонанс у Європейському суді викликала справа Георгія Гонґадзе, – порушення права на життя. Суд визначив розмір компенсації у 100 тисяч євро на користь Мирослави Гонґадзе, яка була позивачем.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Кабмін спростив проходження ВЛК та уточнив документи для відстрочки: що змінюється?

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №519, якою вніс зміни до порядку проведення ВЛК та отримання відстрочки. Ключове нововведення — спрощення...

Конгрес влад на Черкащині: обговорили питання безпеки та реформи освіти (ВІДЕО)

Обласне засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України відбулося на Черкащині. Учасники спільно обговорили важливі для кожної...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас