Народні депутати від «Партії Регіонів пропонують перейменувати українську міліцію в поліцію та вже підготували не тільки текст законопроекту, а й форму для майбутніх поліцейських. Про це повідомляє «Liga.net». Яка це форма – дивіться в сюжеті.
Сергій Сігал, представник фірми-розробника форми: «На жилеті висить радіостанція, гранатні підсумки, автоматна, пістолетна кобура, травматичний пістолет збоку і на стегні, на стегнах кобура з пістолетом».
Це новий варіант форми для спецпідрозділів міліції. У Києві представили 21 вид одягу для силовиків, починаючи від оперативників до офіцерського складу. У разі ухвалення нового закону «Про поліцію», представників силового відомства не лише переодягнуть, але й перейменують.
Тепер вони будуть поліцейськими. Сергій служить у підрозділі «Грифон», де форма чорна. Темно-синій одяг із приталеною курткою йому сподобався.
Сергій, міліціонер: «Зараз міліція носить курточки на резинці. Вона випускається назовні. Всі спецзасоби – під курткою. А це все назовні. Тобто зручно. Можна швидко дістати все, що треба».
Літом поліції пропонують надіти білі сорочки з коротким рукавом. При цьому стандартну бавовняну тканину замінять.
Олексій Сігал, представник фірми-розробника форми: «Фізико-технічні властивості бавовняної тканини низькі, тому ми використовували тут тканину ріпстоп. Це бавовна, лише армована штучною ниткою. Через кожних 5 мм – решіточка. Під час прання нитка не дає сісти (тканині)».
У новій формі буде більше синтетики. Чи влаштує вона самих правоохоронців, поки незрозуміло.
Анатолій Лазарев, начальник головного штабу МВС: «Я відповім тоді, коли форма пройде тестування в підрозділах органів внутрішніх справ. Коли ми її одягнемо й попрацюємо в літніх умовах при +35-40 або при –26 в зимових умовах й отримаємо відгуки наших рядових міліціонерів, генералів, лейтенантів».
У разі ухвалення закону «Про поліцію» таку форму придбають приблизно для 200 тисяч вартових порядку. Головне питання залишається в тому, чи зможе новий одяг і нове ім’я змінити ситуацію в силових відомствах, де є корупція та тортури у місцях утримання.