Українізація України

Замінити таблички «открыто-закрыто» на україномовні «відчинено-зачинено» пропонували в Черкасах активісти громадського руху «Не будь байдужим!» Вони наголошують: бізнес має зустрічати клієнтів лише українською. Від цього, переконані, якість обслуговування покращиться, і спілкування потеплішає. Чи погоджуються з цією думкою бізнес-структури міста – дивіться далі.

Навіть спека не зупиняє молодих активістів у зелених куртках з логотипом організації. Вони прийшли боротися за рідне, українське. Чиста українська мова та усмішки. Вкотре наголошують: «совковості» в Україні не буде.
Єгор Туренко, Громадський рух: «Не будь байдужим!»: «Ми проводимо цю акцію, будемо змінювати таблички, щоб усі спілкувалися українською. Бізнес не тільки стане якіснішим, це призведе загалом до покращення ситуації в країні».
Зоя Бойченко, Громадський рух: «Не будь байдужим!»: «За 5 років процес українізації Черкащини вже є відчутним, але не достатнім. Мені особисто, як українській націоналістці, ці таблички заважають».
Говорити російською, на думку активістів, – означає не поважати ані себе, ані клієнта. У цьому молодь нині намагається переконати бізнес-керівників. Ті – здебільшого розуміють. Усміхаються та дякують за нові таблички. Працівники бізнес-структур не проти говорити національною. От тільки не усім це вдається.
«Відчинено» сьогодні вже у більшості центральних закладів міста.

Утім, господарі цього бутіка від подарунку чомусь відмовилися.
Ця акція – не перша. Раніше патріоти вже закликали спілкуватися українською. Проводили рок-концерти та літературні акції. Організатори впевненні: повністю країна «українізується» вже через 2-3 покоління.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net