Українців захистить Європа

Українці звикають захищати свої права не на Батьківщині. На сьогодні Україна є одним із лідерів за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини. Випереджають її лише Росія, Румунія та Туреччина. Черкащани теж часто скаржаться на українське правосуддя. Як виграти справу у Європейському суді – дивіться у сюжеті далі.

Українська система правосуддя часто неспроможна захистити права та свободи громадян. Саме такого висновку дійшли юристи, зважаючи на те, що понад 25 тисяч українців звернулися до Європейського суду в пошуках справедливості. В Україні часто не виконують приписів суду. А це вже порушення Європейської конвенції, яка захищає право на справедливий суд.
Ліна Пріхно, представник Європейського суду з прав людини у Черкаській області: «За аналітичними даними 2008 року, Україна посідає 4-те місце за кількістю звернень до Європейського суду. Обганяють лише Росія, Румунія, Туреччини».
Сьогодні на розгляді у Європейському суді проти України перебувають 8 тисяч справ за заявами громадян. Рішення Європейського суду обов’язкове до виконання впродовж трьох місяців.
Леонід Давиденко, викладач Одеської національної юридичної академії: «Оці норми бере на себе держава добровільно. Усі 47 країн Європи визнали Конвенцію з прав людини і юрисдикцію Європейського суду».

Заяву до Європейського суду можна подавати після того, як вичерпано усі можливості захиститися у своїй країні і пройдено всі судові інстанції. У заяві треба коротко викласти факти. Пояснити, які саме гарантовані Конституцією права порушено. Писати потрібно англійською або французькою мовами. На Черкащині вже є позитивні результати звернення до Європейського суду.
Олег Кушнір, обласна організація «Асоціація молодих правників»: «Суд проти України постановив, що вона має виплатити громадянину Лісовому всі борги, що заборгували в українських судах, а ще – дві тисячі євро моральної шкоди».
Найбільший резонанс у Європейському суді викликала справа Георгія Гонґадзе, – порушення права на життя. Суд визначив розмір компенсації у 100 тисяч євро на користь Мирослави Гонґадзе, яка була позивачем.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут