У Худяках випускатимуть кукурудзу та горошок ТМ Бондюель

Французька якість з українських полів. Відтепер таке поєднання міститиме консервована продукція відомої торгової марки. Французька компанія рік тому зацікавилася черкаським регіоном. 40 мільйонів євро виробник зі світовим ім’ям і часткою ринку у 30% вирішив інвестувати в будівництво заводу з виробництва консервованих кукурудзи та горошку у селі Худяки. Коли буде реалізований цей проект – дізнавалася Ірина Гришко.

Родючі ґрунти, транспортна інфраструктура та вигідне географічне розташування Худяків привабили потужного інвестора – добре відому українцям компанію з переробки овочів. Завод з виробництва консервованих овочів в Україні буде першим, усього ж мережа підприємств нараховує 28 заводів. Голова села Наталія Валашенко розповідає: від такої інвестиційної спокуси неможливо було відмовитися. Адже завод буде зареєстрований в населеному пункті, тож податки залишатимуться тут.
Валентина Валашенко, сільський голова: «Це податки і надія на те, що сільрада з дотаційної перетвориться на самодотаційну. Уже зараз, коли підприємство ще не працює, податки сюди вже сплачуються».
Сьогодні компанія вже уклала договори оренди землі на півтори тисячі гектарів. Для вирощування кукурудзи та горошку виробнику знадобиться ще стільки ж. Наразі для майбутнього підприємства готують майданчик, площею 20 гектарів. У кінці червня Черкащину відвідає директор компанії Бенуа Бондюель. І вже за півроку у Худяках збудують сучасний завод. Він дасть роботу чотирьомстам працівникам.

Валентина, жителька села: «Нехай цей завод буде, щоб людям була робота».
Утім, частина жителів села до проекту ставиться з підозрою.
Григорій Кудін, житель села: «На цьому місці, де буде завод, уже є готові ферми. Їх треба буде для будівництва зруйнувати. На фермі наші люди уміють працювати, а завод високотехнологічний, там треба вміти на кнопки натискати, інженери потрібні. Тому наші люди навряд чи там і працюватимуть».
Також селян непокоїть питання екологічності виробництва. Та сільський голова переконує: воно населений пункт не забруднюватиме. Утім, переконатися в цьому можна буде, коли підприємство запрацює.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут