У школах зі старшокласників робитимуть поліглотів

Дві й більше іноземних мов опановуватимуть учні загальноосвітніх шкіл. Новий навчальний рік поєднають із новітніми технологіями й упровадженням інтерактивних занять. Модернізуватимуть і позашкільну освіту. Адже цьогоріч Президентом проголошено Рік дитячої творчості. Більше про освітні новації знають наші кореспонденти.

Поліглотам у школі – бути. У новому навчальному році учні середніх класів вивчатимуть дві іноземні мови.

Галина Гаврилюк, директор департаменту освіти та науки Черкаської ОДА: «Першачки й далі вивчатимуть іноземну. А п’ятикласники опановуватимуть і ще одну закордонну мову. Для більшості батьків це – новина. Але добра новина».

У 2013-2014 роках увагу держави спрямовують на розвиток позашкільної освіти.

Галина Гаврилюк, директор департаменту освіти та науки Черкаської ОДА: «Ми запланували у 2013 році збільшити кількість гуртків у позашкіллі на 300. Але вже до кінця навчального року відкрили 429. Це дало нам змогу збільшити кількість дітей, охоплених змістовним дозвіллям у позанавчальний час, на майже на 5%. На 1 вересня буде відкрито ще 179 гуртків і 58 філій у сільських школах».

Зросте цьогоріч і кількість вимог до кваліфікації вчителів. Від них вимагатимуть обов’язкового вміння користуватися комп’ютером. Звертатимуть увагу і на психологічну підготовку працівників освіти.

Наталія Чепурна, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників: «Без творчого вчителя не може бути ні нової школи, ні нового суспільства, ні вільної України. Наше спільне завдання – створити умови для того, щоб наш учитель почувався творчим, здібним і натхненним».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net