додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Південно-Західному районі оголосили карантин через сказ

У Південно-Західному районі оголосили карантин через сказ

0

Сказ у Черкасах. У Південно-Західному районі оголосили карантин. Тиждень тому тут знайшли мертву заражену лисицю. Її розірвали собаки. Нині жодного випадку зараження людей не виявлено. Ветеринари проводять масову вакцинацію і хатніх, і безпритульних тварин. Медики просять містян не панікувати. Як борються із загрозою сказу в Черкасах – дізнавалася Світлана Литвак. Далі – спеціальний репортаж у її викладі.

Жителі Південно-Західного району Черкас занепокоєні. Тут кишить безпритульними собаками. Батьки не пускають дітей на вулицю без потреби, а власники домашніх тварин хвилюються за своїх чотирилапих улюбленців.

Тетяна Скорик, директор ЗОШ № 28 м. Черкаси: «Ми позаминулого року навіть писали звернення для того, щоби провели якісь акції, аби собаки на території шкіл і в місцях скупчення дітей не кучкувалися».

Анатолій Крижанівський, учень ЗОШ № 27 м. Черкаси: «Їх увечері немає. Уранці більше. Тримають їх у закинутому садочку. Там позавчора було 10 собак, сьогодні – 3. Маленьким дітям страшно».

А тривожніше в мікрорайоні стало ще й від того, що майже два тижні тому тут знайшли мертву скажену лисицю. Її розірвали собаки. Нині в небезпечному районі оголосили карантин.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаського МВК: «Зібралася міська надзвичайна протиепізоотична комісія, яка затвердила низку заходів щодо запобігання виникненню небезпеки захворювання на сказ».

«Скажену» проблему взялися вирішувати комунальники «Черкаської служби чистоти».

Олександр Варденський, директор КП «Черкаська служба чистоти»: «Цих собачок ми відловили, приспали. Цих трьох собак немає».

На боротьбу зі сказом вийшли й ветеринари. Просто неба медики вакцинують домашніх тварин від сказу.

Пан Василь на щеплення привів свого Топіка. Кілька секунд – і чотирилапий улюбленець вакцинований.

Щеплення проти сказу безкоштовне й безпечне. Після процедури власники тварин отримують довідку про те, що їхній кіт чи собака – здоровий. За два дні ветеринари прищепили зо три десятки тварин. Лікарі бідкаються: масово вакцинувати хатніх тварин не вдається.

Олена Івлєва, фельдшер ветеринарної медицини: «У людей нет сознательности того, насколько это опасно для их здоровья. Поэтому всех просим: если вы завели себе животное, вы берете на себе ответственность за него. То есть не оно за свои поступки отвечает, а отвечают за это люди».

Василь Крук, головний державний інспектор ветеринарної медицини в м. Черкаси: «Кожен громадянин, який утримує тварину, повинен розуміти: він зобов’язаний раз у рік щепити з двомісячного віку собачку, котика, яких вони утримують».

Під час карантину епідеміологи закликають містян бути обачними. Бо від початку року в Черкасах від чотирилапих уже постраждало близько 1000 осіб.

Ольга Савенко, завідувач епідеміологічного відділу Черкаської міської СЕС: «Із них третина – діти. Травмування тваринами буває домашніми, дикими, бродячими. Так, щорічно в нас, наприклад, до 10 випадків сказу, лабораторно підтверджених. Причина – укуси тварини».

Медики застерігають: сказ може передаватися не лише через укус, а і через ослинення. Тому з чотирилапими треба поводитися обережно. Скажена тварина, за словами лікарів, має такий вигляд:

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я Черкаського МВК: «Така тварина неадекватна. У неї з’являються прояви невмотивованої агресії. Вона реагує дуже активно на рухомі предмети, об’єкти. При цьому є такі ознаки, як водобоязнь, фотобоязнь і слинотеча».

У разі укусу тваринами медики закликають негайно звертатися до лікарень. А поки ще два місяці в Черкасах триватиме карантин. Це означає, що домашніх тварин не можна вивозити з цієї зони, заборонені всілякі шоу та виставки за участю чотирилапих. Якщо профілактичні заходи не допоможуть, карантин подовжать ще на такий же термін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version