Новини на ВІККАВіККА-новиниУ музеї «Кобзаря» відкрили експозицію вітальних раритетів

У музеї «Кобзаря» відкрили експозицію вітальних раритетів

- Advertisment -

Черкасці вивчають історію новорічних листівок. У музеї «Кобзаря» відкрили експозицію вітальних раритетів. Тут і найгламурніша, як її називають самі музейники, листівка початку двадцятого століття. І рідкісна діаспорна, подарована меценатом і представником відомого українського роду Симиренків – Тетяною. Левова частка експонатів – із музейних фондів. Та на подив і радість музейників містяни не залишилися осторонь. І почали поповнювати лави експозиції ексклюзивними поштівками з родинного сховку. З подробицями Олена Берестенко.

 

Ольга Шарапа, завідувачка музею «Кобзаря»: «Ось ця найстаріша листівка – початку 20 століття. Така, бачте, гламурненька».

Гламурненькі й не дуже, але всі надзвичайно цінні. Таких листівок у музейній експозиції вже більше двох сотень. Вони унікальні, бо репрезентують три історичні епохи – імперську, радянську та сучасну. Деякі з експонатів знайти було вкрай важко, каже завідувачка музею Ольга Шарапа. І додає: те, що черкасці мають змогу бачити такі речі зараз, – то справжнє диво.

Ольга Шарапа, завідувачка музею «Кобзаря»: «Як правило, листівки періоду 50-60-их років залишали або в сімейних альбомах, або на стінах у рамках, або й зовсім викидали. А ми таке добро збираємо та накопичуємо».

Хтось викидав, а хтось зберігав і тепер ділиться. Небайдужі містяни вже почали приносити родинні речі до музею. Одна з перших подарованих – поштівка 1982 року.

Діана Вівчарик, молодший науковий співробітник музею «Кобзаря»: «Вона дуже нам цінна тим, що тут зображений Дід Мороз, що грає на бандурі. Власник листівки навіть пожартував: Дід Мороз грає на струнах, не знімаючи рукавичок».

А є листівки, що прилетіли з-за кордону.

Ольга Шарапа, завідувачка музею «Кобзаря»: «Ці листівки надіслані нам самою Тетяною Симиренко, представницею давнього українського роду меценатів».

На поштівках із експозиції і гуцули, які танцюють у парі. І піонери, що летять у космос. І сімейні вечері, і дитячі розваги. Найбільше тут листівок радянського зразка. Вони не відзначаються високою поліграфією, зауважує Ольга Шарапа. Однак є надзвичайно цінними. Бо для містян – це спогади з дитинства.

Любов Дубець, відвідувачка музею: «З молодістю асоціюється виставка. Ностальгія за радянським часом».

Володимир Дядик, відвідувач музею: «Для мене тут чимало цікавих речей. Вони породжують сімейні спогади».

А для етнологів і краєзнавців такі листівки – то матеріал для написання дисертацій.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас