У Каневі пом’янули Кобзаря

Відзначивши іменини Кобзаря напередодні, сьогодні його пам'ять пошановували на його могилі. До Чернечої гори, що у Каневі, від рання почали стікатися сотні поціновувачів його творчості та й просто патріотів. Бо, говорять, Шевченко єднає Україну. Бачила усе наша Яна Федоровська.

Сонячна та тепла погода радувала всіх "шевченколюбів". А їх зібралось чимало. На Тарасову гору приїхали і з Канева, і з округи. Переконують, хоч цьогоріч і не ювілей, але постать поета зараз неабияк символічна.

Теренко Іван, черкащанин: "Майдан показав, що іменно він був, як герой Майдана, і іменно під лозунгом Шевченка перемогли в двоборстві на Майдані. "І вражою злою кров’ю волю окропіте.." Я думаю, якраз ці рядки надихають на незалежність і на добробут нашої України".

Віра Новенко, канівчанка: "Тільки він закликав до такої незалежності нашої України. Ще тоді, 201 рік тому. І його свідоме все життя, і вчив нас любити Україну".

Подолали сотні сходинок на вершину й владці. Та спершу схилили голови у панахиді за Кобзарем.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Саме зі словами Шевченка вів у бій легендарний Ігор Момот. Саме слова Шевченка мають велику рушійну силу, яку використовують демократи в багатьох інших країнах, для боротьби за волю і незалежність".

Після урочистостей, всі рушили на оглядини оновленої експозиції музею Шевченка. Доклав рук до його наповнення і другий міністр культури України Ігор Ліховий. Із собою привіз унікальний портрет Кобзаря, намальований правнуком Івана Франка у Штатах. Опісля представив громаді, за його словами, термінову програму "мінімум".

Ігор Ліховий, перший заступник міністра культури України: "Ми маємо оновити вхідну групу. Наше завдання – з мінімальними затратами відновити мистецькі рішення, такі, як кольоровий вітраж. Ми відкриємо розписи настінні Олександра Івахненка. І я впевнений, що вже на початку травня ви побачите зовсім іншу вхідну групу до музею".

Побачити відреставроване міністр запрошує 22 травня. Саме тоді будуть відзначати 154ті роковини від перепоховання Шевченка.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут