У камені живе… кохання

«Історію однієї любові» вирішили увіковічнити у камені. З 1 по 23 серпня у Черкасах проходитиме фестиваль кам’яної скульптури «Живий камінь». На свято любові та краси вже прибули скульптори з різних куточків України, а також Польщі та Вірменії. Тему кохання обрали невипадково. Адже кожен майстер, працюючи з каменем, розкриватиме літопис власної любові. А кожен відвідувач фестивалю зможе розгледіти у скульптурах, можливо, власну історію кохання.

Гостя з Польщі Анна – єдина жінка серед скульпторів. До неї прикута уся увага. Дівчина сміється: першого дня було настільки важко фізично і морально, що хотілося усе кинути. Але тема кохання перемогла втому. Іноземна гостя вірить: камінь живий і потребує натхненної енергії майстра.
Анна Расінська, скульптор з Польщі: «Так, він живий. Бо все створене має свою енергію, бо є створене через енергію».
Іншого іноземного гостя з Вірменії також надихає тема кохання. Він вірить: любові будь-який вік підвладний.
Гор Давтян, скульптор з Вірменії: «Герої скульптури грають у дудук, це такий музичний інструмент. Вони співають про своє кохання, кожен по-своєму, в кожному віці любов буває по-іншому. Юнак співає і дивиться на небеса, чоловік співає, яке кохання буває у зрілому віці, а старий – співає про своє останнє кохання».
Черкаські скульптори також готуються до майстер-класів для усіх зацікавлених черкащан та гостей міста.

Анатолій Алєксєєв, скульптор з Черкас: «Люди просто виявляють інтерес, про який раніше і не підозрювали. Та подумаєш там. Але ж масовість виявляється, люди ходять, як на екскурсії».
Єдиної формули кохання організатори від скульпторів не вимагали. Натомість створили усі необхідні умови для роботи.
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Ми завезли ямпівський камінь, білий камінь, він обробляється легше, але він і твердіший. При цьому самі скульптори задоволені, що саме цей камінь на цьому симпозіумі».
Фестиваль відкриють 1 серпня. Майстер-клас на тему кохання та готові фігури можна буде оцінити у Парку 50-річчя перемоги. Також під час фестивалю кам’яних скульптур проходитимуть «Співочі вечори». У оновленому літньому театрі перед черкасцями та гостями міста виступатимуть українські та російські зірки.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут