У День Незалежності України в Черкасах відкриють ПК «Дружба народів»

У День Незалежності в Черкасах з’явиться ще одне достойне місце для святкування. Оновлені ПК «Дружба народів» і прилеглу територію мають відкрити саме 24 серпня. Власник ПАТ «АЗОТ» обіцяє здивувати містян по-справжньому європейською площею, новими клумбами, багаторівневим фонтаном, великою парковкою та дитячою каруселлю. У самому палаці культури обіцяють зробити сучасний інтер’єр і встановити потужну світлову та звукову апаратуру. За підрахунками, на всю реконструкцію «АЗОТ» витратить більше 40 млн. грн. Які роботи є дороговартісними та чим доведеться «пожертвувати» заради краси – у спеціальному репортажі з’ясовувала Юлія Кропива.

Юлія Кропива, кореспондент: «За більше ніж 30 років – жодного ремонту. Давно холодний і мовчазний палац культури й не очікував, що стільки шуму буде навколо його стін сьогодні. Розбирають по шматках плитку, копають чотириметрові траншеї та вивозять старезні меблі. У «Дружбі» – тотальна реконструкція».
Сергій Фурсенко з сумом поглядає на монументальну споруду. Архітектор створював внутрішній інтер’єр палацу культури. У кінці сімдесятих минулого століття він здавався довговічним.
Сергій Фурсенко, архітектор: «Оці стіни з ракушняку, який привезли з Казахстану. Плити випилювали за проектом. Скляні перегородки індивідуальні також. Ручки з нержавіючої сталі теж робили на замовлення, індивідуально».
Раритетний ракушняк у фойє залишать. Не потурбують й рожеві знамениті колони. Підлогу теж лише відшліфують. А от в самому концертному залі вже обідрали стіни, зняли підлогу та демонтують сцену. Обіцяють небачену красу з підвищеним комфортом і якісним звуком.

Віталій Скляров, голова правління ПАТ «АЗОТ»: «На стелі встановимо новенькі світильники, нове світло та звук, пожежна установка, нове покриття для підлоги, крісла встановимо зручні».
Концертна зала, ремонт гримерок, убиралень, кімнат для гуртків і роздягалень обійдеться «АЗОТу» в 20 мільйонів. У «Дружбі» встановлять ліфт для людей із обмеженими можливостями.
Валентина Жуковська, почесний президент ПАТ «АЗОТ»: «Буде 2 пандуси. У центрі – спеціальний підйомник, розрахований на в’їзд у зал, щоб люди навіть із обмеженнями були соціально активні на заходах».
Ось такий вигляд матиме «Дружба» за три місяці. Приміщення впізнати можна, а от площа зовсім нова. До того ж, ще й більша.
Віталій Скляров, голова правління ПАТ «АЗОТ»: «Площа збільшилася з 11 кв. м до 14. За рахунок зменшення однієї смуги (третьої) дорожнього покриття. Постелимо плитку, якої в Черкасах немає».
Крім смуги проїжджої частини, доведеться «пожертвувати» й фонтаном. Його вже майже по камінчиках розібрали. Але не варто тривожитись, заспокоюють будівельники. Фонтан буде. Планують зробити новий – трикутний, багатокаскадний, із музичним супроводом і підсвіченням.
Не встоять довго на площі й торгові приміщення та зелені насадження. Частину дерев спиляють. На місці обіцяють розбити нові клумби та висадити молоді дерева.
Віталій Скляров, голова правління ПАТ «АЗОТ»: «Зелена зона збільшиться. Більше клумб. Деякі зелені зони будуть знесені, згідно з погодженням із архітектурною радою міста. Дерева підлягають вирубці через незадовільний стан».
Немає на приміщенні й мозаїчного панно. Після експертиз і рекомендацій дослідних інститутів його швидко зішкребли зі стіни.
Валентина Жуковська, почесний президент ПАТ «АЗОТ»: «На сьогодні знизу почалася деформація. Мозаїка не трималася стіни. Тому це питання потребувало рішення».
До дня відкриття новим панно архітектори не здивують. Хіба що власники оголосять переможця конкурсу. З квітня «АЗОТ» шукає архітектора, який запропонує найкращий декор-мозаїку для будівлі.
Крім панно, будівля ззовні не змінюватиметься. Архітектори не ламатимуть радянський реалізм і не оздоблюватимуть по-сучасному.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Всі проміжні ідеї закрити дзеркальним склом фасад, іще якісь нововведення були відхилені з поваги до авторського рішення. Вирішили все це зберегти».
Та навіть так лише за місяць кошторис ремонту збільшився з 30 млн. грн. до понад 40. Найбільш вартісними є зовнішні роботи. Два місяці будівельки копають величезні канави та рови – міняють каналізаційні труби та встановлюють підземні комунікації.
Віталій Скляров, голова правління ПАТ «АЗОТ»: «Багато провалів зробили каналізаційні труби та резервуар на 200 куб. м для води. Вже майже відремонтували дах, на 70 % встановили склопакети».
14 підрядних організацій працюють і в будні, і в свята. Будівельники з Черкас, Києва, Львова та Донецька поспішають до річниці Незалежності України завершити реконструкцію. ПАТ «АЗОТ» пообіцяв зробити місту на свято подарунок.
Валентина Жуковська, почесний президент ПАТ «АЗОТ»: «Дуже велику справу робить «АЗОТ», що інвестує кошти для відновлення такого важливого для міста закладу. Палац культури не лише для «АЗОТу», а для всього міста. Щоб люди отримували гарний настрій від концерту. Всі пропозиції враховані».
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Ініціатива, безумовно, належить трьом сторонам: ОДА, міськвиконкому й «АЗОТу». Домовилися, що завод зробить подарунок місту, реконструює будинок культури та прилеглу територію».
30 років тому Сергій Фурсенко святкував відкриття палацу культури «Дружба народів».
Сергій Фурсенко, архітектор: «Була, як тоді казали, урочиста частина. А потім концерт. Люди були задоволені. У ніч перед відкриттям ми випробовували пожежну завісу. З 2 годин ночі вішали гасла, розставляли столи у президії до ранку».
Цього разу архітектор прийде вже в день урочистого відкриття. В іншій державі, вже в іншому місті, інше покоління святкує по-іншому. 24 серпня побачимо.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net