У Черкасах живуть люди, які не лише відчувають серцем, а й бачать ним (ВІДЕО)

У Черкасах живуть люди, які не лише відчувають серцем, а й бачать ним. "ВІККА-НОВИНИ" відшукали черкасців, які, попри фізичні вади, змогли реалізувати себе у житті. Про незламних духом – Ірина Головка розповість.

Для Тетяна Іванівни світ – у силуетах. Вона – інвалід по зору з дитинства. Та попри свою особливість, створила сім’ю та має двох доньок. Аби трохи розбавити пенсію, працює на підприємстві для сліпих. Робить щітки для фарбування машин.

Тетяна Кузьменко, жителька м. Черкаси: "Девчата помоложе побыстрее делают. Я, допустим, довольно долго, целый день делаю норму. Руки болят – быстрее не получается"

Та жінка дякує хоч за таку роботу. Бо незрячим, зізнається, не завжди допомагають.

Тетяна Кузьменко, жителька м. Черкаси: "Допустим, зайти в магазин, то надо обязательно спрашивать, и цены надо спрашивать, и что, где найти, тоже надо спросить. И не всегда нам помогают"

Пан Анатолій показує свою розраду – шахи та шашки. Називає себе фанатиком цієї справи. Для багатьох незрячих став тренером. У свої 73 роки чоловік бачить лише боковим зором. І так уже 30 з лишком років. Та втрата зору, переконує, не посадила його під замок.

Анатолій Коковський, житель м. Черкаси: "Інваліду по зору треба чимось займатися. Бо сидіти у чотирьох стінах – це велика проблема. І вони приходять. Дуже багато любителів. У нас 10 осіб – це основні, які і в шахи і шашки грають"

Цей випадок не єдиний, де Дмитро ледь не втрапив під колеса автівки. Майже 30 років тому черкащанин повністю втратив зір через виробничу травму. Зараз йому 54, і він навчився жити із сліпотою. Друзі кажуть: чоловік не ходить, а літає. Тепер Дмитро освоює ще одну стихію – водну.

Дмитро Авдєєв, житель м. Черкаси: "Я моржую. Я уже 6 год каждое утро езжу туда. И зимой, и летом. Вот сейчас температура воды где-то 7,5 градусов. Я вполне ее выдерживаю. Скоро зима и мы как-то себя ободряем, что будем в прорубе там купаться, нас там больше 100 человек"

Дмитро, як і інші незрячі, має багато планів на життя. А нарікати на долю не хоче.

Дмитро Авдєєв, житель м. Черкаси: "Так случилось… стараюсь жить"

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net