додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах запрацювало єдине відділення паліативної допомоги

У Черкасах запрацювало єдине відділення паліативної допомоги

0

У Черкасах відкрили відділення паліативної допомоги. Провести останні дні в ньому можуть невиліковно хворі. Подібний заклад започаткували англійці ще всередині ХIХ сторіччя. Сьогодні хоспіси є майже в кожному місті європейських цивілізованих країн. Черкаси тепер серед них. Детальніше – в сюжеті далі.

У Лариси Ларіонівни невиліковна хвороба. Її життя перетворилося на біль по всьому тілу. Жінка доживає свій вік у паліативному відділенні. До останніх днів тут у неї є знеболювальне і медичний догляд.

Лариса Ларіонівна, пацієнтка: «Комфортно. Спасибі колективу, що доглядають. Якщо приходять до нас хворі з інших лікарень, то кажуть, що тут найкраще».

Відділення на 15 ліжок із новими меблями, процедурними кабінетами, їдальнею, кімнатою відпочинку та навіть із живим куточком. Останній відрізок життя хворі проводять у гармонії з природою.

Михайло Ригайло, завідувач терапевтичного відділення Другої міської лікарні: «Хворі на паліативне лікування до нас поступають планово. Здебільшого хворі направляють із поліклінік м. Черкаси. Коли в нас є незайняті ліжка для паліативних хворих, то ми на ті ліжка кладемо хворих, які потребують тільки догляду на період тимчасової відсутності родичів».

Перебування та лікування в паліативному відділенні безкоштовне. Усі витрати компенсує міський бюджет. Тут надають допомогу, яку тяжкохворий не може отримати вдома або у звичайній лікарні.

Катерина Погоріла, лікар терапевтичного відділення Другої міської лікарні: «Хворі потребують не тільки догляду, але й комплексного медичного лікування. Цих хворих, окрім сильного болю, часто турбує задишка, сильні набряки, блювота, нудота. Цим хворим надаємо допомогу ще й медикаментозну: ін’єкційні, таблетовані препарати».

Лікарі зізнаються: у відділенні працювати не просто. Адже їхніх пацієнтів мучить не лише тілесний, а й душевний біль. Аби знайти підхід до кожного тяжкохворого, треба мати велике серце.

Людмила Кучеренко, ст. медсестра терапевтичного відділення Другої міської лікарні: «Люди, які не можуть працювати в нас, у нашому відділенні, приходять, подивилися, поспілкувалися з такими хворими… Вони довго не працюють. Вони йдуть шукати іншу роботу. Ті люди, які себе віддають цим хворим, всю свою душу та доброту, в нас залишилися працювати».

У Черкасах паліативної допомоги потребують близько трьох тисяч тяжкохворих.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version