Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниУ Черкасах взялися розробляти велостратегію міста (ВІДЕО)

У Черкасах взялися розробляти велостратегію міста (ВІДЕО)

- Advertisment -

Зелене світло двоколісним. У Черкасах взялися розробляти велостратегію міста. Ініціювали проект тутешні активісти. До роботи залучили й фахівців зі столиці. Сівши на велосипеди, вони спершу вивчили місто. Потому – свої ідеї перенесли на карту Черкас. Її вже бачила наша Ірина Малюкова.

Ірина Малюкова, кореспондент: "Отак, рухаючись тротуарами та заважаючи пішоходам або виїхавши на проїжджу частину та поставивши під загрозу власне життя, мусить рухатися велосипедист Черкас. Бо ж у місті немає жодної велодоріжки чи хоча б розмітки".

Не з чуток знає усі незручності відсутності велоінфрастуктури Сергій. Велосипедом чоловік користується уже 15 років. Каже: транспорт зручний, та місто для нього поки що не пристосоване.

Сергій Слинько, житель м. Черкаси: "Зараз, що не їдеш, то яма, якісь пробки, машини. Дуже складно, насправді, пересуватися. Я от, поки сюди доїжджаю, інколи вся спина мокра. Мокра не від того, що я кручу педалі, а від того, що я нервую по дорозі, об’їжджаючи ями, конкуруючи з маршрутками, об’їжджаючи зупинки громадського транспорту й маршрутки".

Складати велостратегію взялися місцеві активісти. Навіть запросили фахівця зі столиці. Вона говорить: Черкаси одне з найбільш сприятливих міст в Україні для руху велосипедом.

Ірина Бондаренко, координатор ГО "Український інформаційний центр велотранспорту": "Вибір типу інфраструктури для ваших вулиць здебільшого – це велосмуги по проїзній частині. Або на деяких вулицях – це нічого. Тобто є різні типи: велодоріжки за межами проїзної частини, наприклад, біля тротуарів або по зелених зонах, по газонах тощо. Для вас це непотрібно, бо це, по-перше, і дорожче, і, по-друге, і потрібен спеціальний простір збоку. Для вас це не потрібно, ви можете робити це на дорозі. У вас не такий інтенсивний рух автомобілів, як в інших містах України".

Свої ідеї активісти перенесли на кальку. Попереду – масштабні громадські обговорення. Якщо містяни погодять, шукатимуть фінансування.

Андрій Поліщук, начальник відділу реклами та дизайну МВК: "Найперше – це міський бюджет. Закладати певні кошти в програму розвитку, в ПСЕР наш. Друге – це якісь інфраструктурні проекти. Якщо, наприклад, це велопарковки, то долучатися можуть і магазини, банки, якісь установи, які можуть біля своїх будівель розміщувати якісь інфраструктурні такі речі для загального вжитку. Знову ж таки, не будемо забувати про гранти".

Сергій тим часом уже відкрив велосезон. Сподівається, що в міській скарбниці грошей не забракне. І наступного року поїздки стануть безпечнішими.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас