Унікальні фотодокументи, пов’язані з вірменською історією, приїхали до Черкаського обласного краєзнавчого музею. Експозицію раритетних світлин відкрили у День пам’яті жертв геноциду вірмен. Серед експонатів – столітні фотографії, зроблені очевидцями геноциду та такі, що є частиною архівного фонду Конгресу США. Присутнім також показали тематичний фільм та провели історичну міні-лекцію. Організатори кажуть: геноцид 1915-го року – це не лише вірменська трагедія, а й усього світу. Бо за ним послідував Голодомор та Голокост. То ж уся світова спільнота має винести уроки.
Додам, що напередодні міські обранці звернулися до Президента України з проханням визнати 24-те квітня Днем вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу.
Самвел Жамкочян, історик: "За оцінками багатьох істориків, під час геноциду загинуло від 1, 5 до 2 мільйонів вірмен".
Армен Акопян, голова Черкаської обласної вірменської громади "Арарат": "Символ геноциду – це незабудка. Та гасло "вимагаємо і пам’ятаємо. Це означає, що ми будемо пам’ятати про ці події, незалежно від часу, протягом якого вони відбувалися. Ми маємо весь час пам’ятати і нагадувати про ці події. Насамперед для тих, у чиїх головах зароджуються подібні страшні плани. Вони мають знати, що відповідальність за це прийде і через сто років. Перед їхніми нащадками, перед їхнім суспільством".