додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах врятувати від морозів можуть лиш десяток безхатьків

У Черкасах врятувати від морозів можуть лиш десяток безхатьків

0

У Черкасах врятувати від морозів можуть лиш десяток безхатьків. Стільки місць у нічлігу, що облаштували волонтери. Місто – єдине на всю Україну, де немає притулку для нужденних. Хоча мав би працювати ще з минулого року. Принаймні так обіцяли в мерії. Чого ж лишили безхатьків напризволяще – Вікторія Курченко розкаже.

Валентина Олександровича зима застала на вулиці вперше. Чоловік лише півроку безхатько. Як ним став – воліє не розповідати. Дипломований зварювальник колись мав і дах над головою, і дружню родину. Тепер та від нього відвернулася.

Валентин Новіцький, безхатько: «Дочка в Испании. Жена тоже по турпоездке поехала туда и осталась там с внучкой…».

Нині чоловік обживається в нічлігові. Тут таких, як він, ще семеро. Кожен за щось по черзі відповідає – хто за харчі, хто за прибирання, а хто чатує біля буржуйки. Безхатькам-дебоширам, п’яницям і туберкульозникам сюди зась.

Дмитро Андрійченко, волонтер ЧБО «ЛЖВ «Від серця до серця»: «Здесь мы можем разместить 16 человек. Конечно, если б были двухъярусные, то было бы больше».

Опікуються цим нічлігом для нужденних волонтери. Вони мріють відкрити тут повноцінний притулок. Перший поверх, як зараз, буде для ночівлі. Другий – для соціальної адаптації. Пособити грішми на ремонт мала міська влада.

Дмитро Андрійченко, волонтер ЧБО «ЛЖВ «Від серця до серця»: «Обіцяли до 1 вересня, потім до зими. Ну, не підготувались… Як завжди, зима прийшла неочікувано».

У департаменті соцполітики пояснюють: допомогли, як могли. Заплатили за комуналку, подбали про водогін і каналізацію в будівлі. На решту у скарбниці забракло коштів.

Юлія Ніконенко, заступник директора департаменту соціальної політики МВК: «Кошти на ремонт закладені в бюджет розвитку і будуть обов’язково виділені. У році, який зараз у нас, – у 2013».

Та раніше весни, уточнює чиновниця, робота у притулку навряд чи закипить. Самі ж безхатьки на нинішні фронтові умови не нарікають. Кажуть: це краще, ніж зимувати просто неба. Вони власноруч потрохи лагодять спільну оселю й шукають дрова на обігрів. Владу просять насамперед подбати хоча б про світло. Бо самі до енергетиків точно не достукаються.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version