У Черкасах відзняли короткометражний фільм про проблеми незрячих

Життя у суцільній темряві. Черкаські активісти відзняли фільм про проблеми незрячих людей. Головні герої стрічки – містяни з вадами зору. Короткометражку із назвою "Паралельні світи" бачила наша Вікторія Хамаза. Після перегляду вирішила наживо поспілкуватися із її головним героєм.

Кожен ранок – пошук вакансій. Усе життя Тараса звелося до ось цієї кімнати.

Тарас Крамний, житель м. Черкаси: "Писав, що інвалід першої групи, дві вищі освіти, володію комп’ютером, шукаю роботу. Шукали суміжну спеціальність, менеджер чи диспетчер. Але нічого подібного не було. Там потрібні руки, а не голови".

І так щодня останні п’ять років. Тарас живе у заручниках своєї квартири. Бо кожен вихід назовні для нього суцільна небезпека.

Тарас Крамний, житель м. Черкаси: "Паличку вперед і це вже знак для водіїв, що потрібно зупинитися. Але, самі розумієте, багато наших водіїв на це не звертають уваги".

Кожна така вилазка забирає у Тараса чимало часу та нервів. Все – через непристосованість міста для людей із особливими потребами, каже чоловік. Про це розповів і у стрічці "Паралельні світи". Там він один із головних героїв.

Кожен крок – суцільна пастка. Таке воно життя у темряві. Показати тяжкі будні незрячих черкащан – це головна мета стрічки "Паралельні світи". Тому головні ролі у ній дісталися людям із особливими потребами, каже керівник проекту Анна Харченко.

Анна Харченко, керівник проекту: "Коли з цим не перетинаєшся взагалі, таке враження, що все більш-менш є або нічого такого більше не потрібно. А коли ти безпосередньо торкаєшся до цієї проблеми, то розумієш, що в нас немає нормального транспортного забезпечення, тротуарів, не так багато понижень бордюрів. І так само для кожної іншої форми інвалідності".

Аби стрічка вийшла максимально змістовною, активісти кілька місяців досліджували інфраструктуру міста. Найпроблемніші його ділянки потрапили до фільму.

Побачене не лишає байдужим нікого.

Ольга Швець, депутат міськради: "Іде інвалід, поряд яма. Люди проходять, не бачать цього. Коли ти бачиш ці тротуари, ти розумієш, що в будь-яку хвилину людина може наразитися на небезпеку. Це глуха стіна байдужості, з якою ми стикаємося щодня і як з боку чиновників, і з боку людей,які нас оточують".

Побачити "Паралельні світи" незрячих черкащан уже незабаром можна буде на регіональних та всеукраїнських телеканалах. А також – в мережі інтернет.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net