У Черкасах відреставрують 100-річну водонапірну вежу

Нове життя подарують 100-річній водонапірній башті у Черкасах. Тридцятиметрового велета реконструюють. Це вперше за останні 20 років, говорять на міськводоканалі. Кошти на ремонт виділили з міського бюджету. У планах водоканалівців оновити ще й дизайн вежі.

Вона пережила війну та вистояла перед часом. Тепер водонапірна вежа – гордість Черкас, каже механік Василь. Конструкція не має звичних масивних опор. Лише – мереживо з металу. Цій башті понад 100 років. Утім, вона досі продовжує служити місту.

Василь Заїка, головний механік: "Вона задіяна як геодезичний знак прив’язки по місту Черкаси. Вона 100 років стоїть на своєму місці і всі прив’язки геодезичних відміток по горизонту прив’язані до неї".

Спроектував тридцятиметрового велета видатний інженер Володимир Шухов. Аби місто мало питну воду, каже інженер Григорій Іванович. Чоловік береже водонапірну башту пів віку. Каже: за 100 років споруда пережила чимало.

Григорій Руденко, головний інженер: "Подавала артезіанську чисту воду населенню міста. Фашистські загарбники її взірвали раз, коли відступали і потім наші. Вона зараз історичну функцію виконує і ми її підтримуємо в такому стані".

Ця пам’ятка архітектури, як і решта творінь талановитого інженера Шухова, й досі цікавить науковців із Німеччини, Швейцарії та Австрії. Черкаська вежа, кажуть фахівці, збереглася найкраще з усіх. Утім, вік споруди, кажуть водоканалівці, все ж дається в знаки.

Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Почалася незворотна корозія та руйнація основи цієї вежі. Виділили з міського бюджету 300 тисяч гривень, які підуть на відновлення цієї вежі. Однозначно зробимо якийсь сюрприз черкащанам. Але хай поки що це буде нашою таємницею".

У планах водоканалівців замінити понівечені корозією металеві частини та укріпити фундамент башти. Опісля почистити і пофарбувати залізну старожилу. Для цього підприємство найняло професійних висотників.

Олександр Кравчук, робочий: "По вісім годин вишу на мотузках, то важкувато. Болгарками працюємо. Головне – дотримання правил безпеки".

Ремонтні роботи водоканалівці планують закінчити до кінця цього року. Кінцевий результат, запевняють, вразить містян.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут