У Черкасах відкрили 4 міні-ринки

Ще один міні-ринок запрацював у Черкасах. На Луначарці по вулиці Онопрієнка сільгоспвиробники вже реалізовують свою продукцію. Натепер це четвертий ринок, відкритий КП « Черкаські ринки». Згідно з рішенням міської ради, це підприємство має забезпечити населення продукцією від виробника. Такі міні-ринки вже працюють у центрі Черкас, біля «Макдональдса», по вул. 30- років Перемоги, на розі вулиць Добровольського та Благовісної. Новий «луначарський» ринок відвідала наша знімальна група.

Поки що тут лише 6 торгових місць. Зранку вийшли 2 продавці. Фермерка Таїса Миколаївна привезла свої овочі.
Таїса Миколаївна, фермер: «У районі «Д» вирощуємо, маємо поля. А дині та кавуни привозимо з Херсонської області. Решта – це наша продукція, з поля».
Для виробників такі міні-ринки – це легальні місця для торгівлі без втручання перекупників. Для покупців – можливість купувати овочі та фрукти дешевше.
Микола Панченко, директор КП «Черкаські ринки»: «Ці міні-ринки особливо потрібні для малозабезпечених громадян і пенсіонерів, тому що сільгоспвиробники реалізовують продукцію за низькими цінами».
Ринок на Луначарці працює перший тиждень. Стихійники, які торгують поряд за рогом, ще придивляються.
Лариса Олексіївна, продавець стихійного ринку: «Якби там були столи, накриття, можна було б торгувати».
Поки жінка «вередує», муніципальна інспекція пильнує. За торгівлю у стихійному місці інспектор складає адміністративний протокол.

Володимир Скляр, спеціаліст департаменту муніципальної інспекції МВК: «Адміністративна комісія вирішуватиме, яке буде стягнення (від 360 грн. до 1400 грн.). Адміністративна комісія вислухає пояснення продавця та вирішить, який штраф накласти».
Щодня на цьому стихійному ринку інспектор складає 2-3 протоколи. Стихійники готові слухати чергові попередження та платити штрафи. Переходити ж із насиджених місць на законний ринок не поспішають. Ще одна відмовка – там треба платити за місце.
Микола Панченко, директор КП «Черкаські ринки»: «Якщо у статусі «ринку», то продавець платить 2,24 грн. Такий ринок у нас біля «Макдональса». Решта – поки що у статусі «ярмарків». Ярмарковий збір – 7 грн.»
Усі збори КП «Черкаські ринки» планують використати на облагодження місць торгівлі. Що швидше стихійники та фермерські господарства зрозуміють всі вигоди таких міні-ринків, то швидше торгівля в Черкасах стане цивілізованою.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net