У Черкасах уже більше півсотні кандидатів на люстрацію

Більше півсотні імен потрапили до черкаського люстраційного списку. Це здебільшого депутати, чиновники, правоохоронці та судді. В місті запрацював громадський люстраційний комітет. Його створили активісти Євромайдану, члени громадських організацій і журналісти.

У громадському люстраційному комітеті в Черкасах – 11 осіб. Серед них немає політиків – лише активісти Євромайдану, журналісти та громадські діячі. Вони кажуть:основна мета комітету – зібрати якомога більше інформації про корупціонерів, людей, причетних до режиму Януковича та порушення прав людей.

Вікторія Феофілова, секретар люстраційного комітету: «Ми будемо тримати все на громадському контролі, оприлюднювати та привертати увагу громадськості, щоб у нас не вийшло так, що ті люди, які ще вчора кричали: «Янукович, прожени цих гадів із Майдану», – вже завтра потраплять до списків інших партій і вже завтра виринуть десь на інших посадах».

Секретар комітету обіцяє ретельно досліджувати кожен факт і перевіряти інформацію перед оприлюдненням. Активісти сподіваються на ухвалення закону «Про люстрацію» та створення державної люстраційної комісії. Коли така запрацює, обіцяють передати їй зібрані дані.

Анатолій Рекун, член люстраційного комітету: «Ми не мусимо допустити того, що буде відновлена ця стара репресивна система».

До чорного списку потрапили політики, чиновники, судді та силовики, які встигли «відмітитися» репресіямив період Євромайдану. Це – і екс-голова ОДА Сергій Тулуб, нардепи Володимир Олійник, Вадим Колесніченко, Антон Яценко та колишній головний регіонал міста Ігор Мельников. Кандидатами на люстрацію також стали обидва ректори-регіонали місцевих вишів Анатолій Кузьмінський і Юрій Лега. Ще тут міліцейська та прокурорська верхівки, колишні й нинішні керівники облради та мерії. Потрапляння до люстраційного списку кого дивує, а кого обурює.

Віктор Білоусов, в. о. міського голови Черкас, кандидат на люстрацію: «Я не чув про це. У мене є, чим займатися. Он грошей немає на харчування дітей. Скарбниця порожня. Ви за це говоріть».

Вадим Береза, колишній працівник ОДА, кандидат на люстрацію: «Політичні переслідування. Мені погрожують постійно фізичною розправою. За що конкретно – не кажуть».

Громадський комітет закликає черкащан допомогти сформувати люстраційний список.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net