додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах триває фестиваль «Повітова фанаберія»

У Черкасах триває фестиваль «Повітова фанаберія»

0

Мистецькі дивацтва. У Черкасах триває фестиваль «Повітова фанаберія». Провокативні картини на теми гопників, жлобів і соціальних дегенератів презентують київські художники Олекса Манн та Іван Семесюк. Окрім живопису, протягом 9-ти днів у стінах кінотеатру «Салют» показуватимуть короткометражне кіно, співатимуть пісень і гратимуть вистави. За словами організаторів, мета «Фанаберії» – створити новий, вільний від офіціозу, мистецький простір, відкритий для експерименту та дискусії. Чи вдалося це організаторам, дивіться далі.

У холі кінотеатру «Салют» відвідувачів зустрічає незрозуміла інсталяція з купи дров, гілок і паперу. Потому глядачі входять у світ «жлоб-арту». На стінах – картини із зображенням гопників і нецензурними підписами, на сцені – львівський музичний колектив «ГИЧ-оркестр».

Так у Черкасах відкривали мистецький фестиваль «Повітова фанаберія». По-іншому, ніж дивацтво його й не назвеш. Адже саме таке значення має чудернацьке слово, винесене в заголовок дійства. Глядачі на полотна реагують по-різному.

Андрій Більда, депутат Черкаської міської ради (група «Партії вільних демократів»): «Це провокативне мистецтво. Своєрідний стьоб над теперішнім життям. Воно викриває вади суспільства. Мабуть, у митців, які робили ці картини, були проблеми з цими т. з. гопниками. І свої образи на цих людей вони викладають в ці картини».

Анна Василенко, відвідувачка фестивалю: «Хочеться підходити подивитися. Воно таке стьобне, про життя, про політику. Людям воно близьке нашим».

Сергій Проскурня, режисер, відвідувач фестивалю: «У Черкасах відбулася ця провокація. Я дуже люблю провокації мистецькі в різних жанрах і в різних видах. Цьому треба радіти. Єдине, чого я соромлюсь, – те, що тут мало людей».

Київський художник Іван Семесюк, чий доробок чи не найповніше представлений на виставці, іронізує над власною творчістю. Каже: найліпшу оцінку, що він чув на адресу своїх творінь, – це «мазня дегенерата». Художник пишається тим, що з виставок двічі крали його картини. Пояснює: гопників (тобто вуличних грабіжників) малює тому, що їх багато в житті.

Іван Семесюк, художник, резидент проекту «Жлоб-арт»: «Жлоб-арт» є проектом критичним. Тому нас багато хто не любить за це, бо ми нібито плюємо у криницю народної пам’яті та паплюжимо все українське. Насправді ми просто критикуємо певні наші ментальні вади, якісь чиряки аморальні. Нема, де правди подіти: кругом багацько гопників, дегенератів соціальних. Хтось же мусить їх малювати».

В Україні, продовжує Семесюк, бракує критичного мистецтва. А в українців – величезні проблеми з гумором, тому й підписи під його картинами сатиричні. Окрім полотен «жлоб»-митця Семесюка, на фестивалі представлені демонологічні роботи Олекси Манна й еротика від львів’янки Гриці Ерде.

Наталя Юріна-Вернидуб, організатор фестивалю: «Хотілося презентувати Черкаси гостям. Також мені було цікаво, який вигляд буде в художників на нашій території».

7 червня на «Фанаберії» представлять програму українських короткометражних фільмів, а 9-го в кінотеатрі «Салют» покажуть містерію від театру «Вірджиналіс».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version