У Черкасах торгують горілкою з-під прилавку (ВІДЕО)

Митницю заполонили алкоголіки та любителі сумнівного хмільного. На це жаліються тамтешні жителі. Там в одному з кіосків продають горілку на розлив. Без документів та дозволів. Про підпільний бізнес розкаже Яна Федоровська.

На Митниці магазин називається "продукти", та замість харчів тут сумнівною горілкою частіше скупляються любителі хмільного, жаліється місцева жителька Анна Чучман. Каже: "градуси" розливають прямо з-під прилавку.

Анна Чучман, жителька м. Черкаси: "Цілодобово торгують горілкою. "Бродяжать" таке… Просто пляшка з-під води і наливають горілку. Я боюся, в мене сусід в депресії після порохон жінки. І в 7 під’їзді працював на Азоті, а тепер спився. Тільки сюди бігають як мурашки. Туди-сюди".

Ми цю легенду перевіряємо. З підставним "покупцем" замовляємо товар.

За стаканчик біленької та солодку воду просять 13.50. Що в кілька разів дешевше, ніж за сертифіковані 700 грам. Продавець, побачивши камеру, ховається та телефонує до власника.

У продавця просимо відповідні сертифікати. Жінка показує ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Цей документ регулює продаж товару в закритій тарі та з акцизом. Звідки наливає цю рідину, продавець не показує.

Яна Федоровська, кореспондент: "Все, що залишається від такого роздрібного алкогольного ласування потім потрапляє у смітник. Тут ціла купа одноразових пластикових стаканчиків".

Власник магазину так і не приїздить, замість себе надсилає охоронну компанію. А продавець тим часом закриває торгівлю.

Пізніше з’являється представник власника. Всю провину він скидає на продавчиню.

Олександр Бодашко, юрист, представник власника: "Що таке відбувається, ми не знаємо. Скоріше всього, ця особа, яка тут працює вирішила зробити додатковий заробіток. Буде вжито відповідно заходів до цього продавця. Ми його звільнимо".

На виклик приїздять і правоохоронці. Кажуть: випадок фіксують. Але карати протиправників у повноваженнях податківців. Їм передають зібрані матеріали. Там же заявляють: з початку року не отримали жодного звернення щодо продажу розливного алкоголю від міліціянтів.

Сергій Наконечний, заступник управління оподаткування підакцизних товарів: "Якщо це кіоск або магазин, він не має права здійснювати продаж алкогольних напоїв на розлив, він повинен мати статус громадського харчування. Якщо даний суб’єкт господарювання здійснює розлив алкогольних напоїв в не передбачену тару, згідно відповідного закону 481 тягне за собою відповідальність 85 тисяч гривень штрафу. Складається адмінпротокол. Податкова служба виносить рішення на суб’єкта господарювання".

За неофіційною інформацією, такий підпільний бізнес чи не в кожному другому кіоску. Але контролювати їхню діяльність практично нереально. Та і власники переважно знають про такий розлив.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net