додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах телефонні шахраї заробляють десятки тисяч гривень на довірливості містян

У Черкасах телефонні шахраї заробляють десятки тисяч гривень на довірливості містян

0

Набирає обертів у Черкасах і телефонне шахрайство. Правопорушники вигадують усе нові схеми. Хоча здебільшого діють за відпрацьованими. Тими, що краще впливають на психіку. У такий спосіб зловмисними збагачуються на десятки тисяч гривень. Про телефонні афери детальніше – Ірина Малюкова.

45 тисяч гривень. Саме таку суму вимагали телефонні шахраї з матері Руслана. За нібито операцію людині, яку побив син. Хоч той у час дзвінка був на роботі.

Руслан Пьянніков, житель м. Черкаси: "Берется плачущий голос, среднестатистический, я думаю, тембр. Просто переводится на плаксивый мотив. И вроде бы разговаривают с матерью, что я вот в милиции, помоги мне. Стандартная фраза. Мать, соответственно, не может среагировать что, как и вообще. Бежит, начинает переводить деньги. Причем они знают, где находятся терминалы".

Подібні дзвінки лунають лише уночі. Інформацію шахраї викладають швидко, аби "жертва" не встигла прийти до тями. Наприкінці передають слухавку нібито "постраждалому" родичу.

Дмитро Грищенко, начальник СЗГ УМВС у Черкаській області: "Навіть, коли вони говорять "мама/тато", не потрібно одразу відповідати на ім’я. А просто запитати: "А хто це?". Тому що номер, відповідно, буде абсолютно інший. Щоб людина хоча б представилася. По-друге, одну-дві хвилинки завжди можна знайти перетелефонувати близьким або хоча б їхнім товаришам, друзям і дізнатися, чи, справді, із ними трапилася якась халепа чи ні. Навіть, якщо халепа якась трапилася і це, справді, хтось дзвонить із правоохоронних органів, то також треба звертатися, бо ви ж розумієте, він також скоює кримінальне правопорушення".

Нині набирають популярності й так звані "банківські" афери. Телефоном шахраї представляються співробітниками банку. І просять повідомити особисті дані й код картки. Після чого знімають усі кошти "жертви". Часто подібні ситуації трапляються і з оплатою замовлень через інтернет.

Наталія Макаренко, керівник прес-офісу банку: "Для того, чтобы вам перечислили деньги на карточку, достаточно сказать всего-навсего номер карты и свою фамилию и инициалы. Для того, чтобы человек, делая в терминале оплату, мог посмотреть, правильно ли оформлен платеж. Больше ничего не надо. Никаких кодов, никаких дополнительных сведений. Не нужно вносить никаких дополнительных комбинаций в терминале или в банкомате".

Аби не потрапити на гачок таких шахраїв, правоохоронці радять, максимально вимикати емоції і вмикати здоровий глузд. А будь-яку інформацію, почуту телефоном, обов’язково перевіряти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version