У Черкасах сім’ї із дітьми-інвалідами поновили бої за квадратні метри. На всіх охочих у спеціалізованому будинку не вистачає квартир. Про владнання конфлікту черкаський губернатор відзвітував на початку цього місяця. Тепер Сергій Тулуб зник, а родини потонули у чварах. Марія Гаврилян із усіма подробицями.
– Ваша дитина живе на 80 квадратах. Чим ці діти гірші? Я не нагнітаю!».
14 родин прийшли до обіцяних квартир. Під дверима вкотре сваряться із головою ОСББ. Тутешні жителі планували облаштувати на першому поверсі будинку реабілітаційний центр. І аж ніяк не додаткові квартири для нових пожильців.
Тетяна Новакова, голова ГО «Інваліди без житла»: «Вони сказали, що будуть захоплювати це приміщення, мовляв, нашого «друга» Тулуба вже немає. Тому вони будуть тут ходити і робити, що хочуть».
Ірина Питель, голова ОСББ «Мрія 15/1»: «Ця інформація не відповідає дійсності. Зараз розглядається питання про виділення приміщень особам, які мають пільги на першочергове отримання житла».
Такі чвари в будинку для інвалідів, відколи він збудований. Квартири в ньому пристосовані спеціально під візки. Тут немає порогів, широкі коридори та двері. Про такі умови Людмила може поки що тільки мріяти.
Людмила, мама дитини-інваліда: «На 9 квадратах, дитину купаю в тазику. У неї судороги постійні. Діагноз ДЦП і епілепсія».
Людмила, а з нею й решта сімей, мали заселитися в нові квартири 8 березня. Проте кураторам перебудови зараз не до того. Губернатор Тулуб зник. Його заступник Михайло Коваленко, кажуть люди, третій тиждень від них переховується. Родини вирішили завершити ремонти за власний кошт і заселитися, не чекаючи офіційних запрошень. От тільки мешканці будинку проти. Мовляв, проекти на комунікації не затверджені і сплачувати компослуги за нових сусідів вони не хочуть. Миротворчу місію в конфлікті беруться виконувати черкаські самооборонці.
Олег Скалько, заступник начальника штабу самооборони: «Если у них есть все документы, доказательства того, что что-то делалось незаконно. Мы сейчас все берем под свой контроль и начинаем эту ситуацию изучать».
Поки активісти вивчають ситуацію, а чиновникам узагалі не до цього, 14 сімей вирішують від свого не відступатися. Щоби їх не позбавили житла – пильнуватимуть його цілодобово.
– Мы будем тут ночевать, стоять до конца, пока не решиться наша проблема.